Достал спря наказателния удар на Хюз с 2,1 секунди до края при победата на Анахайм Дъкс с 4-3 над Девълс
AP News | 2024-03-02 | 08:00:14

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Лукас Достал направи 52 спасявания и спря опита на Джак Хюз за наказателен удар с 2,1 секунди до игра и Анахайм Дъкс удържаха победата с 4-3 над Ню Джърси Девълс в петък вечерта.

Франк Ватрано вкара два гола, а Адам Енрике добави 18-ия си гол за Патиците, но Ватрано също връчи драматичен наказателен удар на Ню Джърси, като умишлено събори мрежата от котвите й след блъсканица около Достал.

Хюз имаше гол и две асистенции за Ню Джърси, но той провали наказателния удар, като се обърна шайбата по време на колебливото му приближаване към Достал.

Звездното представяне на Dostal подчерта вторите поредни победи на Ducks за 2024 г.

Макс Джоунс записа гол и асистенция, когато Дъкс започнаха домакинство от пет мача с първата си победа в Honda Center от януари.

Тимо Майер също вкара за Дяволите, които паднаха до 1-1-0 след три мача в Калифорния. Тайлър Тофоли вкара 26-ия си гол за сезона с вратаря Акира Шмид, който извади допълнителен нападател с 2:57 за игра, но дяволите не успяха да изравнят.

Нико Доус направи 10 спасявания при 14 изстрела в първи два периода за дяволите, преди Шмид да го смени за третия. Ню Джърси загуби четири от шест, давайки 24 гола в този период и изпадайки от позицията в плейофите.

Анахайм почти сигурно ще пропусне плейофите за рекорден за франчайза шести пореден сезон, което означава Ватрано и Енрике са логични кандидати за сделки, които да допълнят привидно безкрайните усилия за възстановяване на Патиците.

Ватрано вкара в началото на първия период и в края на втория за патиците, показвайки продължаващата си добра форма в най-резултатния сезон в кариерата му в НХЛ. Дясното крило на звездите се появи в множество търговски слухове заради най-добрата си продукция в кариерата и разумна заплата през следващия сезон.

Патиците играха без крайъгълния защитник Кам Фаулър, който беше ударен в лицето от шайба в четвъртък в Сан Хосе. Лео Карлсон, избран под номер 2, също пропусна мача с това, което "Патиците" нарекоха нараняване на горната част на тялото от третия период в Сан Хосе.

Центърът на "Патиците" Мейсън Мактавиш беше отстранен по време на мача от долната част на тялото контузия.

Първият гол на Vatrano беше неговият 50-и в неговите 141 мача за Ducks, което го направи петият най-бърз играч в историята на франчайза, попаднал в целта.

Ню Джърси изравни късно в първия с рикошетен гол на Майер, но Енрике вкара срещу стария си отбор 51 секунди по-късно, след като Люк Хюз наложи обрат.

Анрике е в последната година от договора си. Той има седем гола в 12 мача в кариерата си срещу Дяволите, които го избраха през 2008 г. и го наеха до ноември 2017 г.

Джоунс вкара в края на втория период, пренасочвайки шайба от Густав Линдстрьом в слота. Джак Хюз отговори с мощен удар през трафика, отбелязвайки във втория си пореден мач, но Тери намери Ватрано за втория си гол по-малко от две минути по-късно.

Devils : В Лос Анджелис в неделя.

Ducks: Домакин на Ванкувър в неделя.