Досунму, Дерозан водят като Булс победи Гризлис, 125-96
AP News | 2024-01-21 | 05:40:19

ЧИКАГО (AP) — Айо Досунму отбеляза 20 точки, ДеМар Дерозан добави 18 и Чикаго Булс победи Мемфис Гризлис със 125-96 в събота вечер.

След като изоставаха, Булс направиха серия от 17-0 през третата четвърт, за да стигнат до шестата си победа в осем мача, въпреки че Зак ЛаВайн отпадна заради изкълчен десен глезен.

Двукратният играч на звездите беше наранен в четвъртък вечер при победа в Торонто и треньорът Били Донован нямаше график за завръщането му. LaVine също пропусна 17 мача поради възпаление на десния си крак, преди да се завърне преди две седмици, а Булс направиха 10-7 в негово отсъствие.

Коби Уайт добави 17 точки за Чикаго. Патрик Уилямс добави 15, а Андре Дръмънд се включи с 15 точки и 10 борби.

Джарън Джаксън младши поведе Мемфис с 26 точки, след като вкара 36 точки в четвъртък вечер при загуба от Минесота. Люк Кенард и Винс Уилямс младши имаха по 14 точки.

Скоти Пипен младши, играещ на арената, където номер 33 на баща му виси от гредите, имаше три точки за пет минути.

Гризлис — с трима от техните четирима най-добри голмайстори извън терена — загубиха за четвърти път в пет мача. Мемфис е 9-24 без Джа Морант, който изтърпя 25 мача отстраняване от НБА за поведение извън корта, за да започне сезона и претърпя контузия в рамото в края на сезона. Гризлис бяха 6-3 с него. Маркъс Смарт (пръст) и Дезмънд Бейн (глезен) са аут поне още един месец.

Чикаго покачи с 15 през втората четвърт и взе преднина от 50-40 към съблекалнята, преди Мемфис да продължи стартирайте рано в третия.

Гризлис поведоха с 55-53 след игра за три точки на Джаксън и плавно изтегляне с 8:33 оставащи до края на четвъртината. Но Булс бързо си възвърнаха контрола.

DeRozan започна голямото бягане с избледняващ скок. Уайт, Айо Досунму и Алекс Карузо удариха последователни тройки и точно така Булс бяха на път.

Уайт караше за забивка. Вучевич вкара след включване, а Дерозан вкара 23 фута, за да увенчае серия, правейки 70-55 при оставащи 5:22 в третата част.

Гризлис: В Торонто в понеделник вечер.

Булс: Във Финикс в понеделник вечер.