Друга победа в понеделник вечер поставя Seahawks QB в светлината на прожекторите. Този път това беше Дрю Лок
AP News | 2023-12-19 | 01:57:50

РЕНТЪН, Вашингтон (AP) — първият старт на Джино Смит у дома като човекът, който замести Ръсел Уилсън в Сиатъл, дойде в понеделник вечерта, завърши с неочаквана победа и се превърна в катализатор за изненадващ сезон за завръщане.

Първият старт на Дрю Лок у дома на мястото на контузения Смит дойде в понеделник вечерта, завърши с неочаквана победа и това, което Seahawks се надяват, ще предизвика късен тласък към плейофите.

Две незабравими нощи за двамата куотърбекове. Два момента от съществено значение за Пийт Карол и франчайза.

Моментът на Лок дойде в понеделник вечерта, когато Сиатъл се събра за победа с 20-17 над Филаделфия. Отне цели 1 минута и 24 секунди на Лок да измине своя отбор на 92 ярда за печеливш тъчдаун, удряйки Jaxon Smith-Njigba на 29-ярдов тъчдаун с 28 секунди до края.

Този момент е изключително важен. Сиатъл (7-7) беше на ръба да загуби пети пореден мач за първи път от 2008 г. Те бяха на път да влязат в последните три мача с оскъдни надежди за плейофите.

Карол беше на ръба да има повдигнати въпроси дали съобщението му е остаряло с тази група играчи.

Въведете Lock.

Миналата седмица в Сан Франциско беше първият път той започна от края на сезон 2021, докато все още носеше цветовете на Денвър. Този мач срещу 49ers беше предвидим резултат – малко добър, малко лош и недостатъчен, за да донесе победа на Сиатъл срещу превъзходен противник.

Представянето му срещу Ийгълс беше подобно — без двете прихващания, които направи срещу Деветките. Лок направи достатъчно за 3½ четвъртини, за да задържи Сиатъл близо до себе си, но не достатъчно, за да им даде преднина.

До последните минути.

„Всеки, който има мозъка на титуляр, ум за шампионско дете е трудно да чакаш. Така че той трябваше да го направи“, каза Карол за Лок. „Но той имаше своите шансове. Миналата седмица почти направихме достатъчно добра игра. Тогава тази седмица той направи всичко. Беше невероятно.“

Тъчдаунът до Смит-Нджигба беше страхотно хвърляне и перфектно премерен, като получи вида на едно покритие, който Сиатъл се надяваше да види. Но по-доброто му хвърляне може да дойде три разигравания по-рано, когато пусна 34-ярдов удар в ръцете на ДК Меткалф между двама защитници и даде шанс на Сиатъл да отправи удари в крайната зона.

Две големи отигравания. Два скъпи момента.

„Оценявам момчетата, които се събират около мен. Това е наистина специална група“, каза Лок. „Просто не мога да бъда по-горд от всички.“

КАКВО РАБОТИ

Сиатъл се ангажира с бърза игра през второто полувреме и това се отплати. Seahawks прокараха топката 15 пъти през второто полувреме и макар че това не е голяма цифра, създаде известен баланс и позволи на Кенет Уокър III да тръгне.

Уокър имаше 12 изпълнения за 65 ярда през второто полувреме , включително неговия тъчдаун от 23 ярда в началото на третата четвърт.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Отбраната на Сиатъл успя да получи няколко критични спирания през четвъртата четвърт. Те също така се отказаха да отбелязват точки от 15, 16 и 12 игри, когато бяха тормозени на терена от Eagles. В един момент от първото полувреме, след като Филаделфия поведе с 10-0, Eagles изиграха 34 офанзивни игри и държаха топката близо 18 минути.

ЗАПАСИ СЕ

Никой върху защитата на Сиатъл имаше по-голямо влияние от Джулиан Лав. Той беше страхотен срещу Eagles, с двойка прихващания в четвъртата четвърт. Той избегна да бъде бит дълбоко от Quez Watkins и отстрани Hurts в крайната зона по средата на четвъртата четвърт. Неговото по-добро прихващане дойде в последния удар, надпреварвайки се от центъра на терена, за да извлече пас, предназначен за A.J. Браун, който подпечата победата.

Любовта е отговорна за четири пропуска в последните два мача.

„Опитвам се да разсъждавам и да мисля, че футболът е просто аз, който играя в задния двор, когато Бях дете. Нося този начин на мислене със себе си и мисля, че той води до успех“, каза Лав.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

В крайна сметка се получи, но управлението на часовника на Сиатъл през второто полувреме беше бъркотия. Seahawks изгориха два таймаута, вторият от които позволи на Филаделфия да оспори игра и да принуди Сиатъл да направи опит за гол от полето. Сиатъл имаше само един таймаут за последното каране, което шокиращо в крайна сметка не му трябваше.

ТРАВМИ

Въпреки че Смит е най-голямото име за гледане, по-голямата грижа може да бъде новобранецът корнербек Девън Уидърспуун. Карол нарече хип-пойнтера, който остави Уидърспуун извън линията за мача в понеделник, като „законен“, което обикновено означава значителен на езика на Карол. Арти Бърнс изигра 63 от 69 удара срещу Ийгълс на мястото на Уидърспун.

Джамал Адамс (коляно) също пропусна мача, но Карол се надяваше, че сигурността ще се върне срещу Тенеси.

КЛЮЧОВ НОМЕР

158.3 — Сиатъл се сблъска с четири трети и 10 ситуации в играта и Лок беше перфектен. Буквално. Лок направи 4-към-4 за 88 ярда и тъчдаун при тези четири отигравания, което се равнява на перфектен рейтинг от 158,3 пасиращи.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Това е бърз обрат за Сиатъл, тъй като ще отидете в Тенеси в неделя. Seahawks не могат да си позволят грешка срещу 5-9 Titans, но това ще бъде едва третото им пътуване до Нашвил. Сиатъл загуби от Титаните през 2017 г. и спечели там през 2005 г.