Drury, Noesen помогнаха на Hurricanes да победят Islanders с 6-3, за да спечелят серия от 1-ви кръг на плейофите на NHL в 5 мача
AP News | 2024-05-01 | 04:32:19

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Джак Друри вкара зелената светлина в началото на третия период и Стефан Носен изчисти случайна шайба, която отскочи от дъските за още 8 секунди по-късно, когато Каролина Хърикейнс победиха Ню Йорк Айлъндърс с 6-3 във вторник вечерта, постигайки своята серия от плейофи в първия кръг на НХЛ в пет мача.

The Hurricanes на два пъти взривиха преднина от два гола и влязоха в последните 20 минути при равенство 3-3, преди Друри да отбележи първия си гол в кариерата след сезона, контролирайки дриблираща шайба, за да я прехвърли покрай Семьон Варламов до неговия блокер в 4:36 на третия .

След това, след победа в двубой, Ураганците хвърлиха шайбата в края на Айлъндърс към корнера. Но когато Варламов влезе зад мрежата, за да отиграе шайбата, тя се отби неочаквано близо до вратата и влезе право в гънката.

Ноесен се нахвърли, за да го погребе, докато Варламов отчаяно се опитваше да се върне към мрежата, тласкайки Каролина до преднина от 5-3 при 4:44.

Това в крайна сметка беше достатъчно, за да помогне на Hurricanes най-накрая да преодолеят решителните Islanders, спечелвайки поне една победа в плейофната серия за шести път в толкова сезони. И това им спечели среща с Ню Йорк Рейнджърс, спечелил Трофея на президентите, във втория кръг.

Каролина поведе с 3-0 в тази най-добра серия от 7, преди да пропусне шанса да спечели в съботната двойна загуба на пътя с продължения. Това създаде познат сценарий от миналата година, когато Islanders спечелиха мач 5 тук, за да удължат тази серия от първи кръг, преди да паднат в шест мача.

Този път Каролина го затвори дори след напрегната атмосфера в типично оживената домашна арена в последните 20 минути. До края обаче Сет Джарвис добави гол за празна врата при 18:21, за да позволи на феновете на Ураганите да останат в празничен рев, за да затворят този мач.

Странният гол на Ноесен улови някои от див екшън, включващ гол на Кейси Цизикас от Ню Йорк в последните секунди на втория на непазена мрежа – който се появи, когато вратарят на Каролина Фредерик Андерсен просто се спъна, докато се катери отдясно след спиране и падна недокоснат от гънката.

Каролина вкара два пъти и удари гредата в първите 3 1/2 минути и два пъти поведе с два гола, само за да види островитяните да се изкачат напълно назад и да изравнят на 3 при резултата на Цизикас, за да влязат във финалния период.

Теуво Теравайнен и Андрей Свечников вкараха в този начален блиц от Каролина, докато Евгений Кузнецов добави бавна игра от дузпа, за да победи Варламов преди края на периода и поведе с 3-1.

Майк Райли и Брок Нелсън също вкараха за островитяните, които спечелиха осем от последните си девет мача, за да се класират за плейоф в последните дни на редовния сезон. Това дойде след януарска смяна на треньора с уволнението на Лейн Ламбърт, за да наеме Патрик Рой.

Каролина влезе в плейофите като фаворит за спечелването на Купа Стенли според Bet MGM Sportsbook, но Islanders даде удар на Hurricanes целия път. Това включваше надиграване на Каролина през по-голямата част от загубата в Игра 1, след което взривяване на преднина от 3-0, като се отказа от изравнителния гол и голове напред с 9 секунди разлика в последните 3 минути от Игра 2.

В крайна сметка, още един невероятно бърз удар помогна да довърши Islanders.

Варламов имаше 32 спасявания, докато Андерсен завърши с 22.