Дубълът на Gio Urshela от осмия ининг донесе на Тигрите победа с 5-4 над Атлетикс в домакинския мач
AP News | 2024-04-05 | 22:09:03

ДЕТРОЙТ (AP) — Дубълът на Gio Urshela с два аута в осмия ининг донесе зелена светлина и Детройт Тайгърс победиха Окаланд Атлетикс с 5-4 в началния мач за домакинството в петък.

Мат Вирлинг и Марк Кана удариха соло домакини за Детройт. Спенсър Торкелсън удвои два пъти, вкара два ръна и се включи още един за Тигрите, които започнаха с 6-1.

Тарик Скубал, който стартира на Детройт, се отказа от четири ръна и отбеляза девет в 6 1/3 ининги. Джейсън Фоли (2-0) постигна победата с нулев ининг на облекчение, а Алекс Ланге се измъкна последен, записвайки първото си спасяване.

Брент Рукър и Ейбрахам Торо се прибраха за А, които загубиха седем от осем, за да открият последния си сезон в Оукланд.

След като Оукланд изравни резултата 4-all с два ръна в седмия, Уршела направи решителния си дубъл срещу Лукас Ерцег (0-1), за да привлече Торкелсон , който поведе с двойно.

Детройт поведе срещу титуляра в Оукланд Джей Пи Сиърс с три ръна четвърти. Vierling поведе с първия си домакин за сезона. Двойният RBI на Торкелсън вкара Анди Ибанес и Торкелсън вкара сингъл на Райли Грийн.

Скубал допусна само двама бейсрънъри в първите пет ининга. След това Оукланд дръпна в рамките на 3-2 в шестия резултат от два аута и два ръна на Рукър.

Canha даде малко място за глътка въздух на Детройт в долната част на шестия с удара си от 414 фута над лявата стена на полето.

A's изравниха на 4-all в седмия при Хоумър на Торо и Ник RBI заземителя на Allen.

Разпродадената публика от 44 711 беше почти толкова, колкото Оукланд привлече за своя домакин от седем мача (45 086).

Атлетикс обяви в четвъртък, че ще играе поне през следващите три сезона в Сакраменто, Калифорния, преди да се премести на нов стадион в Лас Вегас. Франчайзът играе в Оукланд от 1968 г.

Атлетик: RHP Пол Блекбърн (0-0, 0.00 ERA) ще започне мача в събота. Блекбърн записа седем нулеви ининга срещу Кливланд в сезонния си дебют в неделя.

Тигърс: RHP Kenta Maeda (0-0, 16.20 ERA) ще започне за Тигрите в събота. В своя дебют в Детройт той позволи три хоумрана на Чикаго Уайт Сокс в събота.