Дузпата на Де Йонг донесе на ПСВ Айндховен равенство 1-1 с Дортмунд в осминафиналите на Шампионската лига
AP News | 2024-02-20 | 00:16:18

АЙНДХОВЕН, Холандия (AP) — Луук де Йонг реализира дузпа, за да отмени гол на бившия си съотборник Дониел Мален като ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд завършиха наравно 1-1 във вторник в първия мач от осминафиналния мач от Шампионската лига.

Мален отбеляза гол срещу стария си клуб в 24-ата минута с удар, който изглежда отклони протегнатия крака на защитника Сергиньо Дест.

Мален не отпразнува бурно първия си гол в Шампионската лига от декември 2021 г., а вместо това държеше двете си ръце във въздуха почти извинително.

Голът беше позната гледка за феновете на ПСВ. Мален вкара 50 пъти в 81 изяви за клуба от Айндховен от 2018-21. Публиката на стадион ПСВ даде горещи овации на Мален, когато той беше заменен в края на мача.

Де Йонг изравни, когато хладнокръвно отбеляза ниска дузпа покрай Александър Майер в 56-ата минута, след като Матс Хумелс повали Малик Тилман. Това отведе Де Йонг до рекорда за ПСВ от девет голове в Шампионската лига, с един повече от Рууд ван Нистелрой.

Дест беше близо до късен уинър, когато премина през Джулиан Райърсън отляво, но Майер, късен заместник на контузения Грегор Кобел, спаси удара му.