Двойният удар на Джош Смит в деветия момент донесе на Рейнджърс победа с 5-4 над Тигрите
AP News | 2024-04-17 | 22:32:18

ДЕТРОЙТ (AP) — Удвоеният удар на Джош Смит в горната част на деветия донесе победата и Тексас Рейнджърс победи предразположения към грешки Детройт Тайгърс с 5-4 в сряда.

С един аут, Езекиел Дюран се отдели, отиде втори след грешка на първия бейзмен Спенсър Торкелсън и вкара при удара на Смит в десния център поле.

Кърби Йейтс (2-0) спечели последните четири аута, като удари страната в деветата, за да спечели. Шелби Милър от Детройт (3-1) допусна загубата, тъй като Тигрите допуснаха три грешки, водещи до две неспечелени рънове.

Първата дойде в първия ининг, когато водещият нападател Маркус Семиен достигна след грешка при хвърляне от титуляря Тарик Скубал и вкара при жертвения удар на Адолис Гарсия, първият от двата му RBI.

Кери Карпентър изравни резултата за Детройт във втория с третия си домакин за сезона.

Това остана така до върха на шестия, когато неволите на полето отново вкараха Детройт в беда.

Семиен достигна след грешка на Колт Кийт. Кори Сийгър извади гол и с един аут Гарсия удвои, вкарвайки Семиен. След това Йона Хейм се отличи сам, вкарвайки Сийгър и Гарсия.

В края на ининга Торкелсон удвои и вкара след грешка при хвърляне на Семиен. Паркър Медоус завърши на седмо място.

Тигрите изравниха в осмия. Мат Вирлинг се отдели с един аут, отиде втори при аут и отбеляза гол на един гол от Хавиер Баез.

Марк Каня влезе в деветата позиция за Детройт, но беше блокиран.

Дейн Дънинг започна и работи пет ининга за Тексас, който използваше четири релефни питчера. Скубал записа 6 1/3 ининга за Тигрите.

Тийс (10-9) избегна падане под .500 за първи път, откакто Брус Бочи пое мениджърския пост през 2023 г.

Rangers RHP Jack Leiter (0-0) ще направи своя дебют във Висшата лига в четвъртък на финала на серията в Comerica Park. Лейтер беше най-добрият избор на Рейнджърс в драфта за 2021 г. (общо номер 2). Кента Маеда (0-1, 6.00 ERA) ще започне за Детройт.