Eagles слагат край на плъзгането от 3 мача, поддържат надеждите за титлата на NFC East живи с победа с 33-25 над Giants
AP News | 2023-12-26 | 03:24:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Jalen Hurts отбеляза гол при „туш тласък“, който му постави рекорда на NFL за най-бързи резултати от куотърбек за един сезон, хвърли за тъчдаун и Филаделфия Ийгълс запази шанса си за титлата на NFC Изток жив с победа с 33-25 над Ню Йорк Джайънтс в понеделник вечерта.

Орлите ( 11-4) прекъсна поредица от три загуби, която накара феновете на Фили на ръба — и доведе до сътресения в дефанзивния контрол. Загубите от Сан Франциско, Далас и Сиатъл по същество сложиха край на кандидатурата на Филаделфия за номер 1 в NFC.

Но пътят към втора поредна титла в дивизията е ясен. Ийгълс трябва да победят Аризона следващата седмица и отново да победят Джайънтс във финала на сезона, за да завършат на върха на NFC East.

След три съкрушителни поражения, беше необходимо посещение на Джайънтс, за да изправи Ийгълс. Eagles имат 11-0 на Linc срещу New York от 2014 г. насам и победиха Giants три пъти миналия сезон.

Adoree' Jackson даде късна искра на Giants (5-10), когато върна прихващане на 76 ярда за резултат, а Saquon Barkley реализира 2-точкова реализация, която направи 20-18 в края на третата четвърт.

Хъртс и Ийгълс се задържаха благодарение на призивите за игра на феновете, много от които облечени като Дядо Коледа.

Писнаха им от тежки пасове, феновете на Ийгълс скандираха „Дръж топката! Пускай топката!“ в четвъртата.

Hurts хвърли непълен пас и публиката избухна в освирквания. Но треньорът Ник Сириани и офанзивният координатор Брайън Джонсън в крайна сметка се вслушаха и феновете полудяха, когато Кенет Гейнуел изтръгна 22-ярдов пробег. Д’Андре Суифт вкара при бягане от 5 ярда – да, бърз резултат – което направи резултата 27-18.

Това ТД беше полезно, когато Тирод Тейлър от Ню Йорк — който замени Томи Де Вито, за да отвори второто полувреме — се свърза с Дариус Слейтън за резултат от 69 ярда в края на четвъртата част, което направи резултата 30-25.

Когато Giants управляваха и при Eagles 26, Тейлър беше изведен в крайната зона от Kelee Ringo на финалната игра на играта.

Hurts в крайна сметка се погрижи за работата в сезон, в който той не успя да се погрижи за топката - неговите 18 подигравания са сред най-лошите в NFL.

Хъртс направи още една грешна стъпка в края на първото полувреме, когато избяга още няколко ярда, вместо да излезе извън границите, докато часовникът тиктакаше. Вместо да има време за още един шанс в крайната зона, Джейк Елиът ритна 21-ярд, когато времето изтече за преднина от 20-3 на полувремето.

Орлите не бяха отбелязали повече от 19 точки в нито един от последните им три мача. И това беше най-високата им обща точка за първото полувреме за сезона.

Хъртс вкара своя 15-и бърз TD за сезона на 1 ярд „туш тласък“ в началото на първата четвърт, което му даде най-много за QB в сезон в историята на NFL. Кам Нютън от Каролина държеше рекорда от 14 бързи тъчдауна за QB през 2011 г.

Хъртс хвърли 36-ярдов TD пас на ДеВонта Смит за преднина от 17-3, което му даде общо 35 тъчдауна този сезон, изравнявайки рекорд на отбора за сезона. QB Randall Cunningham отчете 35 през 1990 г., а Хъртс го изравни миналия сезон.

Орлите получиха ранен знак, че съдбата им се променя в края на един нещастен месец. Hurts имаше катастрофално щракащо платно над главата си, което го принуди да спринтира около 6 ярда и да преследва футбола. Хъртс се възстанови, изтича отляво и се хвърли през тялото си, за да удари тайт енд Грант Калкатера за първи даун. Eagles имаха очевиден тъчдаун, обърнат при повторение по-късно в надпреварата, но се задоволиха с 28-ярда на Elliott и преднина от 10-3.

Eagles имаха още един провал - този, който им костваше отново и отново през тяхната серия от загуби – когато Бостън Скот сбърка началния удар през второто полувреме. Със силна позиция на терена, Баркли вкара гол със 7-ярдов пробег, който го намали до 20-10.

Гигантите загубиха втория си пореден мач след поредица от три победи, което беше рядък светъл момент в сезон.