Eagles завършват срива в края на сезона, завършват 1-5 участък със загуба 27-10 от New York Giants
AP News | 2024-01-08 | 02:24:50

ИЗТОЧЕН РЪДЪРФОРД, Ню Джърси (AP) — Jalen Hurts, A.J. Браун и множество контузени, неефективни Ийгълс могат само да се надяват, че са достигнали дъното в неделя вечерта – завършване 1-5, насочено към постсезона, което може да предизвика катаклизми извън сезона – при загуба с 27-10 от Ню Йорк Джайънтс.

Ийгълс (11-6) спечелиха номер 5 и ще открият плейофите на NFC следващата седмица в Тампа Бей.

Ако последните седмици са някаква индикация, това може да е кратък плейофен цикъл за шампионите на NFC. „Орлите“ влязоха в мача с външен удар срещу поставения под номер 2 в плейофите. Те не получиха необходимата помощ във Вашингтон, където Dallas Cowboys спечелиха мача, титлата на NFC East и второто място в конференцията.

Въпреки това нямаше значение.

Първият удар дойде, когато контузените титуляри ДеВонта Смит, Дариус Слей и Д’Андре Суифт не можаха да играят. Флетчър Кокс също отпадна.

Повечето от останалите Eagles също взеха играта.

Как иначе да се обясни смущението от усилия и изпълнение в най-лошата игра в трите сезона на треньора Ник Сириани? Ийгълс имаха съмнителното отличие да надминат домакинската загуба от Аризона с 35-31 миналата седмица като най-непростимата загуба в мандата на Сириани.

С поставения под номер 2 никога не е достигал - Каубоите бяха с 13½ точки фаворити — Сириани можеше да даде почивка на титулярите си и да играе безопасно за петия поставен.

Но стартиращите излязоха и отидоха до страничната медицинска палатка.

Хъртс не изглеждаше много наранен, когато вицешампионът на NFL MVP от миналия сезон получи силен удар в десния среден пръст на ръката си за хвърляне. Той беше разтърсен при непълен опит за подаване на четвърто и 3 от 48-ярдовата линия на Ийгълс. Хъртс залепи пръста си и сложи ръкавица за няколко пропуска за загряване. Той свали ръкавицата и не пропусна нито едно щракване.

Хъртс протегна средния си пръст, докато чакаше отстрани – без съмнение, феновете на Eagles навсякъде правеха същото в полувремето пред телевизорите си.

Хъртс беше 7 от 16 за 55 ярда и едно прихващане.

Загубата на Браун може да е голяма, ако е сериозна. С колегата си приемник на 1000 ярда Смит, който вече беше аут с контузия на глезена, Браун се сви на земята и сграбчи дясното си коляно на тревата на MetLife Stadium. Същият терен, където Джетс QB Арън Роджърс претърпя скъсано ляво ахилесово сухожилие. Същата трева, която други играчи от NFL разбиха и настояха за промяна на естествена трева.

Това е аргумент за още един ден.

Тази седмица горещите разговори по радиото и възмущението в социалните медии във Фили ще бъдат съсредоточени единствено върху съдбата на Сириани. Плейофен мач на пътя. Няма заглавие на раздела. Беше немислимо, след като Eagles последваха загуба на Super Bowl с начало 10-1.

С натрупването на загуби Сириани лиши координатора на защитата Шон Десай от задълженията му за обаждане. Мат Патриша не беше отговорът. Офанзивната линия не можеше да се справи с блицове или някакъв сериозен натиск. Eagles се напрегнаха – Браун, помощник-капитан, спря да говори с медиите за две седмици – и се опитаха да излязат на единен фронт в съблекалнята, когато бяха притиснати от разногласия в отбора.

Но победа срещу Джайънтс можеше да успокои нервите, да успокои стомасите във Фили. В края на краищата, Ийгълс спечелиха пет поредни победи срещу Ню Йорк и общо 13 от 15 (включително плейофите) и представляваха единствената победа при колапса през декември.

Погледнете нагоре обаче и видях Сакуон Баркли от Ню Йорк, който тичаше за един тъчдаун, след това за още един. Хъртс беше пресечен пас. Маркъс Мариота замени Хъртс и незабавно хвърли прихващане. Тайрод Тейлър хвърли 229 ярда през първото полувреме и Джайънтс поведоха с 24-0.

Сириани развя бялото знаме и дръпна стартерите си. Играта беше загубена. Сезонът може да е следващият.

ТРАВМИ

Ийгълс S Сидни Браун също напусна играта с контузия в коляното, получена по време на борба през първата четвърт.

Ийгълс: Хъртс хвърли за тъчдаун, избяга за още един и изведе Ийгълс до победа с 25-11 над Тампа Бей през септември.

Giants: С още един сезон извън плейофите, Giants могат само да очакват с нетърпение драфта.