Едуардс бяга, хвърля за TD, докато Мериленд победи Обърн с 31-13 в Music City Bowl
AP News | 2023-12-30 | 00:48:50

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Били Едуардс-младши бяга за тъчдаун и хвърли за резултат, докато Мериленд победи Обърн 31 -13 Събота в Music City Bowl и Terrapins спечелиха рекордна за програмата трета поредна купа.

Мериленд (8-5) дори не беше играл три последователни купи от 2006-08 г. и Terrapins с треньор Майкъл Локсли добави тази победа към победата си над Virginia Tech на Pinstripe Bowl и миналогодишния Duke's Mayo Bowl победа над North Carolina State.

The Terrapins не са играли с отбор от Югоизточната конференция в купа, откакто победиха Тенеси с 30-3 в Peach Bowl през 2002 г. Тази игра по същество приключи преди края на първото тримесечие, дори и без Таулия Таговайлоа, преминаващият лидер на Голямата десетка този сезон, да се откаже от драфта на НФЛ.

Обърн (6-7) сложи край на първия сезон на треньора Хю Фриз в SEC, губейки три поредни. Тигрите също загубиха четвърта поредна купа и първата си от три изяви в тази купа, сега спонсорирана от TransPerfect.

Мериленд доминираше от първия момент, повеждайки с 21-0, след като Terrapins надделяха над Auburn с 226-13 в рамките на първите 12 минути. Terrapins също форсираха четири обърквания, ключа от избора 6 на Глендън Милър от 44 ярда.

Едуардс показа краката си, които му помогнаха да направи шест тъчдауна на място по време на редовния сезон, когато Таговайлоа започна. Едуардс хвърли къс пас към Роман Хемби и бягащият бек пробяга 61 ярда. Едуардс завърши началния удар с 2-ярдов TD рън.

Terapins извадиха късмет, когато Октавиан Смит-младши се забърка след прием, като Обърн пропусна шансове да върне топката, преди да се възстанови десният удар на Мериленд Готлиб Айедзе. Едуардс пробяга 17 ярда при следващото разиграване и хвърли пас от 5 ярда TD към Престън Хауърд за преднина от 14-0.

Локсли редуваше куотърбекове, както беше обещано, а Камерън Едж отбеляза 76-ярда драйв с пас от 57 ярда към Kaden Prather, преди да удари Dylan Wade с TD хвърляне от 3 ярда за преднина от 21-0 при 3:24 до края през първата четвърт.

Обърн избегна пауза в края на първото полувреме. Пейтън Торн завърши мач от 14 игри с пас от 3 ярда TD към Брандън Фрейзър с 2:34 до края.

Истинският първокурсник Ханк Браун, в своя университетски дебют, направи всичко възможно, за да го направи интересен късно. Той настрои бягане от 1 ярд на Jeremiah Cobb в четвъртия с пас от 53 ярда към Калеб Бъртън, докато Тигрите добавиха късен резултат. Друго късно шофиране завърши с обрат при даунс на Мериленд 15.

ИЗВОД

Обърн: Фрийз липсваше на много ключови Тигри, включително център Ейвъри Джоунс, защитник Маркъс Харис , ъглови защитници Нехемия Притчет и DJ Джеймс и сигурността Джейлин Симпсън. И Харис, и Симпсън бяха избрани от AP All-SEC, като Симпсън водеше Auburn с четири прихващания, докато Харис имаше седем сака за отбора. Симпсън, Харис, Притчет и Джеймс всички планират да се включат в драфта на НФЛ.

Тигрите също загубиха четири уийд ресивъра на портала за трансфер, най-големият Ja’Varrius Johnson.

Мериленд: Локсли разгледа добре възможностите си да замени Таговайлоа за 2024 г. Terps бяха средно по 41,5 точки на мач срещу опоненти извън конференцията, изоставайки само от щата Охайо, Оклахома, Алабама и LSU. Сега те са вкарали 30 или повече в 13 от 15 извънконференционни игри под ръководството на Локсли.

Поне Freeze има седмия клас за набиране на персонал за 2024 г. към момента и време да се подготви за следващата игра на Auburn. Тигрите откриват сезона на 31 август, като домакинстват на Алабама A&M.

Мериленд открива сезон 2024 като домакин на UConn на 31 август.