Едуардс има 27 точки и осем асистенции, за да изведе Тимбъруулвс до победа със 124-117 над Пистънс
AP News | 2024-01-18 | 04:49:18

ДЕТРОЙТ (АП) — Антъни Едуардс имаше 27 точки и осем асистенции, за да изведе Минесота Тимбъруулвс до победа със 124-117 срещу Детройт Пистънс в сряда вечер.

Пистънс, които победиха Уизърдс в понеделник, са с 2-35, след като спечелиха два от първите си три мача, включително серия от 28 загуби, която съвпадна с рекорда на НБА.

Карл-Антъни Таунс вкара 27 точки за Минесота, която спечели три поредни победи. Джейдън Макданиелс отбеляза 23 точки, а Руди Гобер добави 19 точки и 16 асистенции.

Джейдън Айви вкара 32 точки за Пистънс, които започнаха домакинство от шест мача без Кейд Кънингам (коляно). Боян Богданович вкара 20 точки, а Джален Дурен добави 16 точки и 11 борби.

Минесота отбеляза три от първите си четири тройки през второто полувреме, създавайки преднина от 81-69, а Пистънс се нуждаеха от девет точки от Айви, за да изостават с 98-90 в края на третата четвърт.

Timberwolves бързо преместиха разликата до 17, но тройката на Айви доведе Детройт до 115-109 с 3:56 до края на играта.

Макданиелс и Таунс обаче отбелязаха една след друга тройки, за да подпечатат победата.

Гобер отбеляза 17 точки и осем борби, докато Тимбъруулвс взеха полувреме 70-62 водя. И двата отбора стреляха над 50% от пода, благодарение на някаква невдъхновена защита.

Timberwolves: домакин на Memphis Grizzlies в четвъртък вечер.

Pistons: домакин на Milwaukee Bucks в събота и понеделник.