Едуардс-младши достига крайъгълен камък, номер 20 Джеймс Мадисън остава непобеден с победа с 89-75 над Morgan State
AP News | 2023-12-22 | 22:16:19

БАЛТИМОР (АП) — Терънс Едуардс-младши отбеляза 29 точки, за да надхвърли 1000 за кариерата си и номер 20 Джеймс Мадисън ще влезе в конферентната игра непобеден след победа с 89-75 над Морган Стейт в петък.

Дуксовете (12-0) са един от трите мъжки отбора от Дивизия I, които все още нямат загуба, заедно с No. 3 Хюстън и номер 25 Мисисипи. Джеймс Мадисън започна сезона с победа в продължение на тогавашния номер. 4 Мичиган Стейт и след като изпревариха Кент Стейт в двойно OT, Дюковете влязоха в Топ 25 за първи път.

Оттогава те не са намалили темпото и сега ще се опитат да продължат своята непобедена серия срещу техните противници на конференцията в Слънчевия пояс. Техният график без конференции обаче не е напълно готов. Джеймс Мадисън има мач на 10 февруари — срещу съперник, който предстои да бъде определен — това е част от серия предизвикателства между Sun Belt и Mid-American Conference.

Морган Стейт (4-10) водеше с 19-18, преди Джеймс Мадисън да направи серия от 14-0, включваща 10 точки от Жулиен Уудън. На полувремето резултатът беше 47-35.

Мечките започнаха впечатляващо през втората част и всъщност взеха кратка преднина при 58-56 при игра от три точки на Уил Томас. Джеймс Мадисън обаче се оказа твърде добър в нападение, надхвърляйки 80 точки за осми пореден мач. Дюковете влязоха с най-добрия среден резултат в страната от 92,9 точки на мач.

Томас вкара 20 точки за Морган Стейт.

Джеймс Мадисън: Това не беше особено убедително представяне на Дюксовете, но общото постижение — достигане до Непобедима Коледа — това е, което програмата трябва да се наслади.

Морган Стейт: С водещия голмайстор Уинстън Табс, контузен, Мечките все пак успяха да се справят трудно в една рядка възможност срещу класиран отбор у дома. Темпото изглежда не притесни Морган Стейт, който нямаше достатъчно офанзива, за да отстрани разочарованието.

Джеймс Мадисън: Домакин е Тексас Стейт на декември. 30.

Morgan State: на номер 22 във Вирджиния в сряда.