Едуардс отбелязва 31, а Конли отбелязва 25 при завръщането си в Юта, за да помогне на Тимбъруулвс да оглави Джаз
AP News | 2024-03-17 | 06:16:18

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Антъни Едуардс отбеляза 31 точки въпреки усукан глезен, Майк Конли добави рекордните за сезона 25 точки в завръщането му в Юта и Минесота Тимбъруулвс оглави борещия се Джаз 119-100 в събота вечер.

Едуардс стъпи крака на Тейлър Хендрикс по време на шофиране и обърна десния му глезен точно преди полувремето. Той стана накуцвайки и отиде право в съблекалнята.

Едуардс прескочи въже по време на почивката и започна второто полувреме, но изглеждаше малко по-бавен и по-малко експлозивен.

Все пак той направи четири тройки, пропуск и циркова игра за три точки в последните две четвърти, за да помогне на Минесота да задържи Юта на разстояние.

Мачът отбеляза първия път, когато Конли игра в Юта, откакто беше разменен през февруари 2023 г. след четири сезона с Джаз и беше най-резултатният резултат с Минесота.

Колин Секстън вкара 22 точки, а Кейонте Джордж добави 18 за Джаз, които загубиха четири от пет. Те приемат Минесота в понеделник.

Джордж отбеляза най-малко 25 точки в три поредни мача, но Timberwolves положиха съгласувани усилия да му покажат допълнителни тела при удари и да го принудят да се откаже от топката.

Наз Рийд имаше 22 точки и 12 борби за Вълците, които направиха обрат от 40 точки в Лос Анджелис във вторник, за да победят Клипърс със 118-100 и да избегнат първата си серия от три загуби за сезона.

Джазите бяха без Джордан Кларксън (слабините), Лаури Марканен (бедро) и Джон Колинс (почивка), така че Джаз се насочиха към по-младите си играчи и ги запазиха близо до четвъртата четвърт.

Едуардс често трябва да носи товара за Минесота. Този път Конли свали част от натиска върху страдащия Мач на звездите, като отбеляза осем точки в серия от 13-0 през третата четвърт, която даде преднина на Минесота с 68-57.

Омер Юрцевен, който имаше 14 точки, вкара Джаз в рамките на 93-85 в средата на четвъртата четвърт. Но Едуардс отговори с тройка и Джаз имаше проблеми с отбелязването на останалата част от пътя.

Бившият център на джаза Руди Гобер пропусна мача с болки в ребрата. Минесота подобри резултата си до 2-2 без Гоберт в състава.

Мачът беше равен на полувремето, когато Юта преодоля 11 проиграни топки и стрелба за 3 точки за 3 за 14 с предимство от 9-0 във второто шанс точки и 11-2 при точки за бърз пробив.

Едуардс отбеляза 12 от 19 точки на Минесота през първата четвърт.