Едуардс отбелязва 40 точки, а Тимбъруулвс изпреварва Сънс със 122-116, за да завърши първия кръг
AP News | 2024-04-29 | 06:40:19

ФЕНИКС (AP) — Антъни Едуардс отбеляза 40 точки, Карл-Антъни Таунс добави 28 и Минесота Тимбърулвс се отдръпна късно, за да победи Финикс Сънс 122-116 в неделя вечер и помита серията от плейофите от първия кръг.

Едуардс вкара 31 от своите точки през второто полувреме и завърши 13 от 23 от полето, включително 7 от 13 от 3- точков диапазон. Продължавайки изкачването си към суперзвездата, 22-годишният играч направи мощен удар с една ръка, за да даде преднина на Минесота със 115-111 с 2:14 до края.

Финикс никога нямаше да се възстанови.

Вълците довършиха Слънцата въпреки 49 точки на Девин Букър при 13 от 21 стрелби. Той също така направи 20 от 21 наказателни удара. Кевин Дюрант добави 33, но останалата част от отбора се бореше.

Минесота спечели, въпреки че треньорът Крис Финч напусна мача късно в четвъртата част след непреднамерен сблъсък с гарда на Уулвс Майк Конли.

Беше напрегната четвърта четвърт и Слънцата изравниха на 107 при тройка на Ройс О'Нийл при оставащи 4:30. Едуардс и Джейдън Макданиелс удариха един след друг ъглови 3s, за да изведат Вълците със 113-109 при 3:20 до края.

Вълците сега чакат да видят дали ще се изправят срещу Денвър Нъгетс или Лос Анджелис Лейкърс във втория кръг.

Едуардс отбеляза последователни 3 точки в началото на третата и Макданиелс го последва с мощно забивка, помагайки на Минесота да превърне изоставането от шест точки в преднина от 68-66. Това беше част от голяма трета за Едуардс, който вкара четири тройки и имаше 15 точки.

Букър отговори, вкарвайки 18 точки по време на четвъртината и Слънцата поведоха с 92-90 в четвъртата част.

Слънцата хвърлиха различни погледи към Вълците през първото полувреме, използвайки петима периметърни играчи няколко пъти, за да се опита да издърпа големи мъже Руди Гобер и Таунс далеч от коша.

Букър удари джъмпер при зумера, за да даде преднина на Сънс с 61-56 на полувремето. Дюрант водеше Финикс с 20 точки преди почивката, докато Букър имаше 17. Таунс имаше 15 за Уулвс.

Гардът на Сънс Грейсън Алън пропусна втория си пореден мач заради изкълчен глезен, получен в мач 1, който той влоши в мач 2. Той отбелязва средно 13,5 точки на мач и води НБА с процент от 3 точки през редовния сезон.