Едуардс, Таунс водят блиц на Уулвс със 106-80 срещу Мъри, Йокич за 2-0 серия над шампиона Нъгетс
AP News | 2024-05-07 | 06:40:19

ДЕНВЪР (AP) — Антъни Едуардс и Карл-Антъни Таунс задвижиха блиц 106-80 на Минесота от Денвър Нъгетс в понеделник вечерта, което даде преднина на Тимбъруулвс с 2-0 на полуфиналите на Западната конференция над действащите, но нестабилни шампиони на НБА.

Таунс и Едуардс отбелязаха по 27 точки, докато Вълците се подобриха до 6-0 в плейофи и си дадоха шанс да затворят димящите Нъгетс с победи в петък вечер срещу неделя в Минеаполис.

Вълците бяха толкова доминиращи, че накараха Нъгетс да хвърлят както удари (Майкъл Малоун), така и предмети на корта (Джамал Мъри).

Арън Гордън поведе Денвър с 20 точки, Никола Йокич имаше 16 точки и 16 борби, но третият им най-резултатен бе заместник Джъстин Холидей с 13 точки. Мъри вкара 8 точки при стрелба 3 от 18.

Вълците поразиха Нъгетс с удар след удар, въпреки че техният титулярен център Руди Гобер беше у дома в Минеаполис и присъстваше на раждането на сина си в неделя. Но те не се нуждаеха от способността на Гобер да блокира удара и защитата на ръба тази вечер, за да продължат доминацията си над Нъгетс на Бол Арена, където Денвър имаше 36-8 преди поредните загуби от Минесота.

Кайл Андесън замени Гобер в стартовия състав, а Тимбъруулвс преследваха Йокич и по същия начин разстроиха атаката на Денвър.

По време на процъфтяването на Timberwolves през първото полувреме с 43-18 — Едуардс беше на пейката през по-голямата част от него, не по-малко — Нъгетс се разочароваха толкова много, че Малоун изтича на корта и се натъкна на официалния служител Марк Дейвис за продължително взривяване по време на таймаут и по някакъв начин избегнат технически.

Както направи и Мъри, след като болният пойнтгард на Денвър хвърли топлинен пакет на корта от разочарование, тъй като Таунс беше на път да вкара при пауза през втората четвърт.

Не беше ясно дали служителите са разбрали, че Мъри е хвърлил предмета на корта, а не фен. Той обаче вероятно ще получи наказание от лигата.

Разочарован от бавния си старт — Нъгетс изоставаха с двуцифрено число в шест от седемте си плейофни мача и с девет в другия — Малоун предизвика отбора си да започне веднъж силно.

„Какво чакаме?“ той се помоли след тренировката в неделя.

Само Арън Гордън се вслуша в призива на треньора си, отбелязвайки 13 бързи точки, включително тройка, която доведе Нъгетс до 18-17 в края на първата четвърт.

Нещата за Денвър се разплитаха след това, защото Йокич беше единственият друг титуляр, който отбеляза за Нъгетс преди втората четвърт. Йокич имаше само осем точки до полувремето, а Мъри, все още притеснен от опънат ляв прасец, вкара само две точки през първото полувреме за най-лошото постижение на дуото в нападение през този сезон.

Изоставайки 61-35 на прекъсване, дефицитът на Нъгетс от 26 точки на полувремето беше най-големият за Денвър в домакински плейофен мач в историята на франчайза.

Вълците водеха с 82-60 след три четвърти и успяха да останат.