Едуардс вкарва 32 точки, води разбитите Тимбъруулвс до победа със 114-104 в Юта
AP News | 2024-03-19 | 05:40:19

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Антъни Едуардс има 32 точки, осем асистенции и седем борби, за да поведе Минесота Тимбъруулвс над Юта Джаз 114-104 в понеделник вечер.

Наз Рийд добави 17 точки при стрелба 7 от 12, но не игра след полувремето поради контузия на главата. Отсъствието на Рийд допълнително изтощи предния корт на Минесота, който вече липсваше Руди Гоберт и Карл-Антъни Таунс поради контузии.

Тимбъруулвс отбелязаха 27 точки от 17 пропуснати загуби и победиха Юта за втори път в рамките на три дни.

Колин Секстън поведе Юта с 24 точки. Лаури Марканен имаше 22 точки и 12 борби след отсъствие от шест мача поради натъртване на десния квадрицепс. Кейонте Джордж добави 15 точки и осем асистенции.

Джон Колинс записа 11 точки и шест борби за Джаз за три четвърти. Колинс не игра в четвъртия, докато беше оценяван за мозъчно сътресение.

Юта загуби втория си пореден домакински мач, въпреки че надигра Минесота с 22-8 във втори шанс точки.

Едуардс отпусна атаката в отсъствието на Рийд. Той вкара пет коша през третата четвърт – подчертано от гръмотевично забиване над Колинс, което нарани и двамата играчи – за да помогне на Тимбъруулвс да открият преднина от 83-77 в края на периода.

Юта се съвзе и поведе с 90-88 след игра от 3 точки на Марканен. След това Минесота се отдръпна завинаги, когато Едуардс завърши серия от 12-1 с един срещу друг кошове, извеждайки Timberwolves със 100-91 с 5:50 до края.

Юта поведе с 20-8 в средата на първата четвърт, след като вкара 13 поредни точки при шест последователни притежания. Рийд спря бягането с един срещу друг кошове. Нападението на Юта не се охлади преди края на четвъртината.

Джазът стреля 61% от полето, като Секстън и Джордж комбинираха за осем от 14-те коша на отбора през първата четвърт. Те поведоха с 35-19 след последователни подреждания от Секстън.

Минесота изтри дефицита по средата на втория, изравнявайки го на 46 при обратния скок на Джейдън Макданиелс. Последователни кошове от Колинс и Тейлър Хендрикс върнаха Юта напред и помогнаха на Джаз да поведат с 59-53 до полувремето.

Минесота е домакин на Денвър във вторник.