Едуардс вкарва 43 точки, Рийд избухва на 4-то място, за да помогне на Тимбъруулвс да победят Нъгетс със 106-99 в мач 1
AP News | 2024-05-05 | 03:40:19

ДЕНВЪР (AP) — Антъни Едуардс отбеляза рекорд в кариерата си в плейофите с 43 точки, Наз Рийд имаше 14 от своите 16 точки в четвъртата четвърт и Минесота Тимбъруулвс победиха защитаващия титлата на НБА Денвър Нъгетс със 106-99 в мач 1 от сериите от втория кръг в събота вечерта.

Едуардс беше неудържим през първото полувреме, вкарвайки 25 точки и Рийд пое управлението през четвъртата четвърт. Карл-Антъни Таунс имаше 20 точки, въпреки че имаше проблеми с фаула.

Мач 2 е в понеделник вечер в Денвър.

Три дни след като претърпя операция на коляното, треньорът на Тимбъруулвс Крис Финч беше на пейката на втория ред, до секретарската маса и зад асистента треньорът Мика Нори, който инструктираше, обикаляше и сменяше играчите.

Двукратният MVP на НБА Никола Йокич имаше 32 точки, осем борби и девет асистенции за Денвър, но имаше и седем пропуснати топки. Джамал Мъри вкара 17 точки, след като остана без резултат през първото полувреме.

Изравнени на 84, Timberwolves направиха серия 18-7, за да пробият успеха. Рийд имаше 10 поредни точки за Тимбъруулвс в един момент по време на централната част.

Миналата година Вълците бяха труден съперник за Денвър в първия рунд, въпреки че бяха без Рийд (счупена китка) и Джейдън Макданиелс (счупена ръка) и с Карл-Антъни Таунс, който излезе от тежко разтежение на прасеца, което беше му струва 52 мача. Този път нито един играч на Timberwolves не беше посочен в доклада за наранени.

Освен че бяха по-здрави, Timberwolves бяха много по-добри благодарение на драматичното подобрение в играта на Едуардс, предположи треньорът на Денвър Майкъл Малоун.

„Няма слабости в играта му“, каза Малоун. „И ще бъде адски трудно да се опитаме да го забавим.“