Едва на 21 години, звездата на Меджик Паоло Банчеро отбелязва 39 точки във великолепно представяне срещу Кавс в мач 5 загуба
AP News | 2024-05-01 | 06:40:05

КЛИВЛАНД (AP) — Едно число се открои над всички останали, които Паоло Банчеро постави в едва петия си мач от плейофите в НБА: 21 .

Вторият нападател отбеляза 39 точки и почти избута Орландо пред Кливланд в мач 5 във вторник вечерта, преди Кавалиърс да удържат победата със 104-103, за да поведат с 3-2 в сериите си от Източната конференция .

Въпреки загубата, Banchero, който няма да навърши 22 години до ноември, показа защо е една от бъдещите звезди на лигата и защо Magic може да бъде основен проблем за години напред.

Общо избран номер 1 в драфта за 2022 г., Банчеро излезе 14 от 24 от терена, отбеляза четири тройки и добави осем борби и четири асистенции за 38 минути.

През по-голямата част от второто полувреме Banchero изпусна оспорваните джъмпъри и fadeaways, докато сам държеше Magic близо до себе си. Кавс нямаха отговор за 6 фута 10, 250 паунда, който играе със зрялост далеч над годините си.

„Много хора забравят, че той е на 21, тази част е наистина впечатляваща“, каза 36-годишният нападател на Меджик Джо Ингълс. „Бяхме впечатлени през цялата година от вниманието, което той получава в защита, и от двойните екипи, хвърлени върху него.“

Банчеро беше физически и емоционално изтощен след това. Той вложи всичко, което имаше в представянето си.

„Просто се изгубих в играта и наистина исках да спечеля, защото знаех колко голямо щеше да бъде това“, каза Банчеро, който отбеляза гол в кариерата си високи 42 срещу Кавс през декември. „Беше страхотна среда, много забавно. Просто исках да бъда агресивен и мисля, че се изморих малко накрая.“

The Magic стреляха по-добре, отколкото в Игри 1 и 2 в Кливланд, но все пак останаха малко и сега трябва да спечелят Игра 6 в петък у дома, за да останат живи. Ако могат, ще се върнат към Rocket Mortgage FieldHouse с още повече на линия.

„Бяхме точно там днес и ако искаме да продължим напред, знаем, че трябва да спечелим тук – но първо трябва да спечелим петък“, каза Банчеро. „Знам това, не сме готови да се приберем (завинаги).“'