Eetu Luostarinen вкарва два гола, Panthers надделя над Canadiens с 4-1 за 4-та поредна победа
AP News | 2023-12-31 | 05:00:35

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Eetu Luostarinen вкара два пауърплей голове, докато Florida Panthers победиха Montreal Canadiens с 4-1 в събота вечер, удължавайки победната си серия до четири мача.

Сам Бенет и Картър Верхей също отбелязаха за Пантерите, които надиграха Монреал с 3-0 в третия период. Антъни Столарц завърши с 18 спасявания за Флорида.

Коул Кофийлд вкара за канадците, които загубиха втория си пореден мач в регулацията, след като спечелиха поне по една точка във всеки от предишните си пет мача. Джейк Алън спря 22 изстрела за Монреал.

Луостаринен откри резултата, като отрази удар на Еван Родригес 4:05 във втория период. Кауфийлд вкара собствен гол от пауърплей 7:01 във втория, а след това Луостаринен даде преднина на Флорида завинаги с 12:26 преди края.

Бенет отрази шут на Оливър Екман-Ларсон при 4:34 оставащо време за аванс от 3-1, а Верхаге добави празна врата.

Канадците играят шестия си мач в поредица от седем поредни на гости — три преди Коледа, четири след почивката за празника — в неделя вечерта в Тампа Бей, мач, който ще отбележи четвъртия път, когато бившият велик светкавица Мартин Сейнт Луис се върна там като треньор на Монреал.

Монреал е 1-2-0 в трите предишни изяви на Сейнт Луис в Тампа като треньор на Канадиънс. Канадците водят 0-6-0 срещу Пантерите, откакто Сейнт Луис пое, Флорида спечели всички тези мачове с поне три гола разлика.

Това беше последният мач на Флорида за 2023 г., годината, в която Пантерите спечелиха повече игри от всякога. Те спечелиха 61 пъти през 2023 г., година, подчертана с участие до финала на Купа Стенли и една, която само добави към най-добрия резултат в историята на франчайза.

През последните три календарни години Пантерите имат средно 59,3 победи. В историята на франчайза, от 1993 г. до 2020 г., той има средно 31 победи на година.

Canadiens: Посетете Tampa Bay в неделя.

Panthers: Посетете Аризона във вторник, за да започнете пътуване с четири игри.