Екипът на Уайт и Тейтъм ще помогне на Селтикс да победи Булс със 129-112 за най-високата 7-а поредна победа за сезона
AP News | 2024-02-23 | 05:32:19

ЧИКАГО (AP) — Дерик Уайт вкара 28 точки, Джейсън Тейтъм добави 25 и водещият в НБА Бостън Селтикс спечели сезона си -висок седми пореден мач, побеждавайки Чикаго Булс със 129-112 в четвъртък вечер.

Уайт и Тейтъм направиха по пет от 23-те тройки на Бостън. Джейлън Браун вкара 21 точки и Селтикс стигнаха до още една убедителна победа, след като победиха Бруклин с 50 преди почивката в Мача на звездите.

Бостън премина от водачество с 16 до изоставане с три на полувремето, преди да си върне контрола в третата. Селтикс надиграха Булс с 37-21 в четвъртината.

Никола Вучевич поведе Чикаго с 22 точки и 14 борби. Коби Уайт вкара 20 точки, а Демар Дерозан добави 19 в поредната тежка вечер за Булс срещу Селтикс.

Огромна загуба в Бостън в края на ноември остави Чикаго зашеметяващ с рекорд 5-14. Булс се стабилизираха донякъде, печелейки 21 от следващите 36, въпреки загубата на Зак ЛаВайн (крак) до края на сезона.

Селтикс загубиха малко време, за да си върнат контрола през второто полувреме, отбелязвайки 10 поредни гола, за да започнат третото. Джру Холидей и Уайт постигнаха 3 точки, а Кристапс Порзингис го ограничи с 15-футер, за да увеличи преднината на Бостън до 69-62. -72 с малко по-малко от четири минути до края на третата част и Селтикс запазиха контрола през останалата част от пътя.

Вучевич вкара 20 точки, а Досунму добави 12, за да помогне на Чикаго да вземе преднина от 62-59 на полувремето след това изоставайки с 16 през първото тримесечие.

Биковете, които стреляха 70% и вкараха 39 точки във втория, взеха първата си преднина от началните минути след два наказателни удара на Вучевич, за да направят 57-56 при 1:58 до края на полувремето. Досунму ги върна на върха, когато направи 3 от крилото след спасяване на Алекс Карузо в последните секунди, а Чикаго се отправи към съблекалнята с 3, след като Браун пропусна 3 за Бостън.

Селтикс: в Ню Йорк в събота вечер.

Булс: в Ню Орлиънс в неделя вечер.