Еклунд вкара гол в тайбрека в третия момент, за да изпрати Шаркс покрай Джетс с 2-1
AP News | 2023-12-13 | 08:32:18

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Уилям Еклунд вкара гол в пауърплей с 4:51 до края на третия период и Сан Хосе Шаркс победи Уинипег Джетс с 2-1 във вторник вечер.

Джъстин Бейли добави гол за Сан Хосе, първият му гол от 10 март 2018 г. като член на Бъфало Сейбърс. Микаел Гранлунд имаше асистенция, за да удължи поредицата си от точки до шест мача.

Брендън Дилън вкара за Уинипег, който прекъсна своята серия от четири победи. Дилън прекара шест сезона със Сан Хосе от 2014-20.

Бейли даде преднина на Шаркс с 1-0 в средата на първия период, побеждавайки вратаря на Джетс Лоран Бросоа от върха на кръговете. Дилън изравни по-късно в първия.

Brossoit направи 30 спасявания. Макензи Блекууд спря 36 удара за четвъртата си победа за сезона.

Акулите удължиха поредицата си от точки до четири мача (3-0-1) и се подобриха до 6-2-1 в последните си девет, след като започнаха с 3-15-2.

Водещ голмайстор на Джетс Кайл Конър пропусна мача, след като получи контузия в долната част на тялото при победата срещу Анахайм в неделя. Конър се върна в Уинипег, за да бъде допълнително оценен от лекарите на отбора.

Сан Хосе беше без защитниците Марк-Едуард Власич (лични причини) и Мат Бенинг, който беше поставен като резерва за контузени с контузия в долната част на тялото.

Центърът на Шаркс Люк Кунин се завърна, след като пропусна пет мача поради контузия в горната част на тялото.

Джетс: в Лос Анджелис в сряда вечер.

Акули: В Аризона в петък вечер.