Екман-Ларсон вкарва в продълженията, за да издигне Пантърс до победа с 3-2 над Айлъндърс
AP News | 2024-01-28 | 05:48:34

НЮ ЙОРК (AP) — Оливър Екман-Ларсон вкара 1:57 в продължението и Флорида Пантърс победи Ню Йорк Айлъндърс с 3-2 в събота вечер за четвъртата си поредна победа.

Матю Ткачук отбеляза гол и асистенция, а Сам Райнхарт също отбеляза за Флорида. Антъни Столарц направи 21 спасявания.

Кайл Палмиери и Саймън Холмстрьом отбелязаха голове за островитяните, които загубиха три поредни и седем от осем (1-5-2). Семьон Варламов завърши с 34 спасявания.

След като Столарц спаси в допълнителния период и прати шайбата нагоре по леда, за да започне удар на Пантерите от другата страна, Екман-Ларсон вкара деветия си гол за сезона за най-високата за сезона осма поредна победа на Флорида в гостуване.

Ткачук вкара своя 16-и гол в силовата игра в 5:59 на третия период, за да даде преднина на Флорида с 2-1, но Палмиери вкара своя 13-и, за да изравни резултата за островитяните при оставащо 1:29.

След нулева първа част, Райнхарт вкара водещия си отбор 37-и гол покрай Варламов в 7:56 от средната част. Райнхарт отбеляза в осмия си пореден мач като гост и води във Флорида с общо 62 точки. Ткачук е втори с 51 точки.

Холмстрьом изравни за островитяните с 3:31 оставащи на второ място с неговата 12-а за сезона — първи от 2 януари.

Флорида отива в почивката на мача на звездите с втория най-добър рекорд в Източната конференция от 31-14-4.

Айлъндърс са 2-7-2 в последните си 11 мача и общо 20-17-12 към почивката следващата седмица.

Айлъндърс: в Торонто на 5 февруари.

Пантерс: Домакин на Филаделфия на 6 февруари.