Елена Рибакина победи Виктория Азаренка в тайбрек в третия сет, за да стигне до финала на Маями Оупън
AP News | 2024-03-28 | 00:25:18

МАЯМИ ГАРДЪНС, Флорида (AP) — Четвъртата поставена Елена Рибакина победи номер 27 Виктория Азаренка с 6-4, 0-6, 7 -6 (2) в полуфиналите в четвъртък на Маями Оупън.

Рибакина, поставена на четвърто място в турнира на WTA, ще се изправи срещу №14 Екатерина Александрова или непоставената Даниел Колинс на финала в събота. Тя също направи миналогодишния финал, преди да загуби в два сета от Петра Квитова.

Един почивен ден вероятно ще бъде добре дошъл за Рибакина, която беше изтласкана до три сета във всички мачове с изключение на един на този турнир. Мачът в четвъртък продължи 2 часа и 33 минути.

Рибакина изглежда пое контрола, когато проби подаването на Азаренка, за да поведе с 3-2 в третия сет. Азаренка се пребори с четири точки за пробив, преди да удари бекхенд с две ръце в мрежата, за да даде на Рибакина играта.

Беше доста добра реакция от втория сет, когато Азаренка загуби само две точки на свой сервис и една дойде при двойна грешка.

Но Азаренка не беше свършила. След като Рибакина сервираше за мача, Азаренка успя да изравни резултата във финалния сет при 5-5. След това и двамата играчи задържаха сервис, за да доведат мача до тайбрек, който принадлежеше на Рибакина, която поведе с 6-1. Тя завърши победата с форхенд на корта.

24-годишната Рибакина търси третата си титла тази година. Тя има 4-0 в кариерата си срещу Азаренка, включително две победи тази година.

34-годишната Азаренка се опитваше да стане най-възрастната победителка в турнира. Тя стана втората най-възрастна полуфиналистка; 36-годишната Винъс Уилямс стигна до полуфиналите през 2017 г.

Четвъртият поставен Александър Зверев достигна до полуфиналите при мъжете с победа с 6-3, 7-5 над непоставения Фабиан Маросан. Зверев ще играе срещу топ поставения Карлос Алкарас или номер 11 Григор Димитров в петък.