Елвис вкарва 10 от своите 15 точки в OT, номер 25 Дейтън се събира, за да намали VCU 91-68 и да стигне до 15-0 у дома
AP News | 2024-03-09 | 04:56:18

ДЕЙТЪН, Охайо (AP) — Коби Елвис удари последователно 3 -посочени точки и чифт наказателни хвърляния в последния 1:09 от продълженията, за да издигнат номер 25 Дейтън до победа с 91-86 над VCU в финален мач от редовния сезон с бели кокалчета в петък вечер.

Макс Шулга вкара тройка, за да стигне до VCU в рамките на две точки с 4 секунди до края на OT, но Enoch Cheeks и DaRon Holmes II удариха фаул удари, за да запечатат резултата за Dayton (24-6, 14-4 Atlantic 10), който завърши 15 -0 на домашния корт.

Елвис вкара 10 от своите 15 точки в продълженията, докато флайърс се бориха с пасив от 17 точки през първото полувреме, за да изравнят мача в последните 2 1/2 минути на регулиране. Холмс завърши с 23 точки и 10 борби, водейки и при петимата титуляри в Дейтън с двуцифрен резултат.

Зеб Джаксън имаше 26 точки, включително 6 тройки в 14 опита, за VCU (19-12, 11 -7). Шулга завърши с 14 точки.

Известно бавно стартиращият Флайърс показа признаци, че може да бъде нападнат отново от засада от Рамс, които надделяха с 49-47 в последната им летаргична среща на 9 февруари.

VCU бомбардира далеч от лентата с 3 точки, за да започне играта, като уцели шест от далечно разстояние през първите 10 минути, но се охлади. Рамс стигнаха до аванс от 17 точки след 10-ата минута, докато Дейтън, който обърна топката девет пъти през полувремето, най-накрая се събуди.

Пробег 10-2 от Флайърс им помогна да се върнат в играта. Дейтън намали изоставането до 38-31 на почивката, но не поведе в мача до 5:57 на второто полувреме.

VCU: Овните заслужаваха да спечелят, но оставиха Дейтън да се промъкне и да ги надиграе в продълженията.

Дейтън: Флайърс ще постигнат целта си да се върнат в турнира на NCAA за първи път от 2017 г. , независимо дали ще спечелят турнира на конференцията. Те са 21-ви в класацията за оценка на NCAA.

Турнирът Atlantic 10 се открива във вторник в Бруклин, Ню Йорк. Графикът все още предстои да бъде определен.