Емануел Милър изпреварва TCU до победа с 80-71, тъй като номер 9 Оклахома е пети в топ 10 губещ за 2 нощувки
AP News | 2024-01-11 | 06:49:04

ФОРТ УЪРТ, Тексас (AP) — Емануел Милър отбеляза най-високите за сезона 27 точки и имаше девет борби като TCU победи деветия класиран Оклахома с 80-71 в сряда вечерта, превръщайки Sooners в петия отбор от Топ 10 за две нощи, който губи от опонент без класиране.

Оклахома (13-2, 1-1 Big 12) бързо изтри пасива от шест точки на полувремето, когато Хавиан Макколъм вкара две тройки в първите 32 секунди след почивката – изравнителният удар идва от Оборот на TCU.

Но Sooners отбелязаха отново чак след почти четири минути при удара на Milos Uzan от основната линия за обратно полагане и след това изостанаха с 49-44.

Милър вкара седем точки в този период за Horned Frogs (12-3, 1-1). Той имаше зелена топка и също така имаше игра за три точки, карайки за още една пасация и след това изпълни наказателното хвърляне, след като беше фаулиран.

Макколъм имаше 17 точки, за да поведе Оклахома, докато Джон Хъгли имаше 14, Узан 13 и Джейлон Мур 10.

Ейвъри Андерсън III добави 15 точки за TCU. Джамиър Нелсън-младши имаше 13, а Чък О'Банън-младши 11.

Оклахома падна, след като третият в класацията Канзас, следващият му опонент от Големите 12, загуби по-рано в сряда от UCF, а номер 5 Тенеси падна на Щат Мисисипи.

Всички тези сътресения дойдоха вечер след загубите от номер 1 Purdue (от Небраска) и номер 2 Хюстън (от щата Айова). Единственият отбор от Топ 10, който игра и спечели в сряда, беше номер 4 UConn, който удържа победа с 80-75 над Xavier.

TCU имаше преднина от 27-22 с 6:02 до края на първото полувреме, след като Нелсън изпревари Макколъм в горната част на ключа и премина през лентата безпрепятствено за забиване с две ръце.

Сунърс поведоха с 32-29 при тройка на Отега Оуе при 2:57 до края на полувремето, но TCU никога повече не изоставаха след игра с четири точки на О'Банън по-малко от минута по-късно, което той последва с кражба и асистенция за 3 на Нелсън.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Оклахома: Соунърс отбелязаха осем от първите си 10 удара в мача, но бяха засегнати от 12 първи -половин объркване и няколко отрязъка лоша стрелба. Те пропуснаха осем от следващите си девет. МакКолъм имаше шест обърквания до полувремето след не повече от три в цял мач през целия сезон. След бързите 3 секунди на младшия гард в началото на второто полувреме, Оклахома пропусна 10 от следващите си 13 удара и изоставаше с двуцифрен резултат в средата на второто полувреме.

TCU: Жабите играха с втория от трите поредни опонента в Топ 10, след загуба с 83-81 на тогавашния номер. 2 Канзас в събота, който включваше 11 равенства и 26 смени на лидерството. Следва номер 2 за тази седмица, Хюстън. TCU вече има 20 победи над отбори от Топ 25 през последните шест сезона, след само 14 такива победи преди това.

Оклахома е в Канзас (13-2, 1-1) в събота за мач между отборите от Топ 10, които и двата са загубили.

TCU е у дома в събота вечер срещу номер 2 Хюстън (14-1, 1-1), идвайки след първата си загуба.