Ембийд има 30 точки и 12 борби за 23 минути, за да изведе 76ers пред Гризлис, 116-96
AP News | 2024-04-07 | 04:49:04

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Джоел Ембийд имаше 30 точки и 12 борби само за 23 минути, Кели Оубре Джуниър добави 17 точки и Филаделфия 76-ърс дръпна в рамките на половин мач от седмото място в Източната конференция, като победи Мемфис Гризлис със 116-96 в събота вечер.

Ембийд беше 9 от 13 от пода, правейки и двата си опита за 3 точки. Той се отписа със седем минути до края на третата четвърт и треньорът Ник Нърс не виждаше причина той да се връща, тъй като Филаделфия поддържаше комфортна преднина през второто полувреме по пътя към четвъртата си поредна победа.

Скоти Пипън младши. .. поведе Гризлис с 24 точки, докато Джи Джи Джаксън завърши със 17. Джордан Гудуин добави 15 за Мемфис, който прекъсна своята серия от три победи. Маозиня Перейра имаше 13 точки и 11 борби.

Гризлис не отговориха добре на Ембийд през първото полувреме. Центърът на Филаделфия събра 22 точки при 7-от-10 стрелба от пода, плюс 10 борби, докато 76ers изградиха предимство от 62-42 на полувремето. Мемфис беше само 2 от 12 извън арката, част от Гризлис с 37% стрелба.

Филаделфия надигра Мемфис с 34-19 през второто тримесечие и Гризлис можеха да постигнат малък напредък, за да започнат второто полувреме, като никога не намалиха дефицита до едноцифрени числа. Парчетата, които Гризлис бяха сглобили, нямаха офанзивната огнева мощ и те все още изоставаха с 86-70 след третата.

Докато изчерпаните Гризлис имаха 13 играчи, които не се обличаха срещу 76-ерс, Филаделфия стана по-здрава със завръщането на Ембийд от операция на коляното и се опитва да избегне игрите за игра. Освен че са на половин мач зад Маями за място №7, Sixers също се придвижиха в рамките на един мач от Индиана за шесто място на Изток и гарантирано място в плейофите.

Въпреки че сезонът включва няколко акцента за Гризлис, франчайзът организира празненство в събота вечер с оттеглянето на фланелката на бившия център Марк Гасол. Гасол, който игра 11 сезона с Мемфис, беше котва в ерата на песъчинките, която изведе франчайза до следсезона за седем последователни сезона, включително достигане до финалите на Западната конференция през 2013 г.

СЛЕДВАЩО:< /h2>

76ers: Посетете Сан Антонио в неделя.

Grizzlies: Домакин на Сан Антонио във вторник.