Енрике вкарва 4-ти гол в 2 мача, докато Дъкс губи Ред Уингс, 4-3
AP News | 2023-12-19 | 05:08:18

ДЕТРОЙТ (AP) — Адам Хенрике вкара четвъртия си гол в два мача и Анахайм Дъкс удържаха Детройт Ред Уингс 4-3 в понеделник вечер.

Анрике правеше първия си хеттрик в кариерата си в неделя срещу Ню Джърси.

Радко Гудас, Павел Минтюков и Трой Тери също отбелязаха за патиците, които спечелиха две поредни победи след серия от пет загуби. Лукас Достал направи 30 спасявания.

Алекс ДеБринкат надхвърли 400 точки в кариерата си с два пауърплей гола в третия период за Детройт. Джеф Петри отбеляза първия си гол този сезон, а Патрик Кейн добави две асистенции. Западащите Red Wings загубиха шест от седем.

Капитанът на Детройт Дилън Ларкин получи асистенция при завръщането си в състава, девет дни след като изпадна в безсъзнание, когато беше ударен отзад от Матю Джоузеф от Отава. Ларкин пропусна четири мача.

Началният вратар на Ред Уингс Виле Хусо получи помощ при напускане на леда при оставащи 2:37 минути през първия период поради контузия в долната част на тялото. Той беше заменен от Джеймс Раймър, който направи 12 спасявания.

Нападателят на Детройт Клим Костин също напусна рано с контузия в горната част на тялото.

Анахайм поведе с 3-0 в първия мач период.

Гудас вкара при 2:23, вдигайки удар над ръкавицата на Хусо. Минтюков направи 2-0 при 8:19 с удар с ръка, който се отклони от защитник.

Малко след като Хусо напусна, Енрике пренасочи удара на Кам Фаулър от точката за гол от пауърплей.

>

Тери вкара в 1:46 на втория период, като удари отскочил удар на Урхо Вааканайнен. Ударът на Петри по-малко от минута по-късно изведе Детройт на дъската.

ДеБринкат стреля еднократно отляво в 7:17 на третия, за да намали преднината на Анахайм на две.

Минтюков беше оценен с двоен минор за висока топка с оставащи 4:29. ДеБринкат вкара с още един шамар при 2:28 преди края.

DeBrincat има 25 точки в 15 мача в кариерата срещу Ducks.

Ducks: Домакин на Calgary Flames в четвъртък.

Red Wings: В Уинипег Джетс в сряда.