Ерлинг Хааланд наказва скъпо пропускане, за да запази надеждите на Манчестър Сити за титлата живи
The Mirror | 2024-02-20 | 01:24:06

Всички велики нападатели имат остро чувство за време – както Ерлинг Хааланд доказа във вторник вечер.

Звездата на Манчестър Сити нападателят беше анонимен през по-голямата част от този мач, разочарован и осуетен от дисциплината и издръжливостта на Брентфорд в неутрализиране на заплахата му. Но най-добрите нападатели се нуждаят само от един шанс, за да обърнат мача, а този на Хааланд дойде след 19 минути преди края, когато за първи път видя истинска врата на Брентфорд.

Подхлъзването на Стивън Джерард срещу Челси коства титлата на Ливърпул през 2014 г., а това на Айер, което позволи на Хааланд да отбележи гол, в крайна сметка може да се окаже също толкова важно в надпреварата през този сезон, десетилетие по-късно.

Бяха направени много от головата суша на Хааланд, с два гола в седем изяви, но норвежкият фронтмен показа своята издръжлива класа с клиничен завършек, за да отбележи и да подпечата победата. Победата изкачи Сити до второ място, на точка зад лидера Ливърпул, който може да увеличи преднината си на върха с победа над Лутън на Анфийлд в сряда.

Ако Сити не успя да спечели за втори пореден домакински мач, това щеше да даде на Ливърпул шанса да сложи малко светлина между себе си и победителите от Требъл на Пеп Гуардиола. Но Сити си осигури победата, която постоянството им заслужаваше, дори и да беше трудно на моменти, да продължат натиска върху Ливърпул преди срещата между съперниците за титлата на Анфийлд на 10 март.

Ако е трудно- победи като тази са белегът на шампионите, тогава тази победа може все още да се окаже решаваща при решаването на съдбата на надпреварата за титлата през този сезон, която продължава да изглежда така, сякаш ще стигне до жицата.

Юрген Клоп отборът може да победи отбора на Томас Франк с 4-1 в западен Лондон през уикенда, но Брентфорд даде много повече битка тук, карайки Сити да се труди за победата. Хааланд усети присъствието си още в третата минута, като извади Серхио Регилон от топката близо до аутлинията, преди да изпрати укротен удар в ръцете на Марк Флекен.

Въпреки че Сити доминираше по отношение на притежанието, те претърпя уплаха в 10-ата минута, когато Иван Тоуни прокара топката към Йоане Уиса, Джон Стоунс направи решаващо прихващане точно когато се канеше да натисне спусъка.

КАЖЕТЕ СИ МНИТЕ! Ще запази ли Манчестър Сити короната си във Висшата лига този мандат? Коментирайте по-долу

Франк Ониенка имаше шанс да даде преднина на гостите, но стреля право в Едерсън, докато Тоуни прати пряк свободен удар на сантиметри над гредата, докато Брентфорд устоя на ранния натиск на Сити, за да създаде отвори за своите собствен.

Но шампионите продължиха да натрупват натиск, Хулиан Алварес прехвърли топката над гредата, след което насочи удар встрани точно преди половинчасовото изтичане. Шансовете продължаваха да идват и да си отиват, Бернардо Силва стреля с глава след интелигентна игра, включваща Родри и Уокър.

Флекен се притече на помощ на Брентфорд два пъти в бърза последователност, насочвайки удар на Мануел Аканджи над гредата, след което блокиране на удар с глава на Рубен Диас. След това, когато вратарят на Брентфорд беше победен, Бен Мий беше там, за да изчисти от линията удар на Боб, граничещ с вратата.

Разочарованието на Гуардиола – и това на феновете на Сити – растеше с всеки пропуснат шанс, Фодън грабна топката високо към трибуната 21 минути до края. Но три минути по-късно безизходицата беше преодоляна, Сити пое атака на Брентфорд, преди да удари на почивката.

Родри насочи топката към Алварес, който на свой ред намери Хааланд. С Кристофър Айер, който покриваше, изглеждаше малка опасност, но когато защитникът на Брентфорд се подхлъзна и падна на земята, Хааланд се възползва от момента, нахлувайки напред, преди да намери мрежата с клиничен завършек за своя 22-ри гол за сезона.

Феновете на Сити бяха изпратени в делириум, Хааланд беше нападнат от съотборниците си, докато Гуардиола празнуваше, като риташе охладител за напитки, разочарованието беше заменено с облекчение, че най-накрая направи пробивната игра на Сити оправдана.

и получи дневната ви доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия