Евън Мобли вкара 17, докато Кавалиърс се възстанови след срамна загуба в Маями, победиха Хорнетс със 115-92
AP News | 2024-03-26 | 03:40:36

КЛИВЛАНД (AP) — Евън Мобли вкара 17 точки, Джарет Алън добави 17 и 13 борби, а Кливланд Кавалиърс се върна от срамна загуба в Маями 24 часа по-рано, като победи Шарлът Хорнетс със 115-92 в понеделник вечерта.

Мобли също имаше рекорд в кариерата си с осем асистенции и седем борби само за 25 минути. Това беше вторият му мач, след като беше извън терена за девет заради изкълчен глезен.

Кавс бяха издухани с 37 в неделя от Хийт, които в даден момент бяха с 45. Загубата изглеждаше като дъно за уморения отбор на Кливланд, който се бореше с контузии и се плъзгаше назад в класирането на Източната конференция.

Но мач срещу борещите се Хорнетс беше точно това, от което Кавс се нуждаеха, за да спрат три мача поредица от загуби.

Джордж Нианг направи пет тройки и вкара 17 за Кливланд, който загуби шест от осем и стигна само в четири мача до място за игра, след като беше сред най-добрите отбори на Изтока за месеца.

Брандън Милър отбеляза 24 точки, а Майлс Бриджис имаше 13 за Шарлът. Хорнетс със 17 победи загубиха пет поредни и 12 от 14.

Мобли вкара 11 точки през третата четвърт, за да помогне на Кавс да запазят двуцифрената преднина, която изградиха в края на втората четвърт. Шарлът все още беше в рамките на 12 в началото на четвъртата част, когато Сам Мерил направи една след друга 3, за да даде на Кливланд малко място за глътка въздух.

Кавалиърс остават без гарда на Мача на звездите Донован Мичъл, който отпадна със счупен нос и натъртено ляво коляно.

Мичъл е играл само в пет от 19 мача след почивката, а Кавс са имали стартовия си състав на терена само за 44 минути от средата на февруари поради контузии.

Гардът на Кливланд Макс Щрус (коляно) пропусна 12-ия си пореден мач с контузия с неизвестна степен, а Дийн Уейд (коляно) отпадна в четвъртия си пореден мач.

Треньорът на Кавс Дж.Б. Бикерстаф нямаше график за завръщането на Мичъл, но не може да стане достатъчно скоро. Той и неговият екип не разполагат с време, за да изградят отново каквато и да е сплотеност преди плейофите.

„Вярвам, че ще имаме достатъчно време да накараме всички да се върнат, за да уловят ритъм и след това да стигнем до мястото, където искаме да стигнем“, каза Бикерстаф.

Маркъс Морис-старши от Кливланд беше изгонен втората четвърт за удар с лакът в челюстта на Ник Ричардс от Шарлот. Морис играеше едва втория си домакински мач с Кавс, откакто подписа 10-дневен договор на 18 март.

СЛЕДВАЩО

Отборите ще се срещнат отново в сряда в Шарлът и трети път в домашния финал на Кливланд на 14 април.