Евгени Малкин и Сидни Кросби отбелязаха, когато Питсбърг Пингуинс победиха Сейнт Луис Блус с 4-2
AP News | 2023-12-31 | 05:00:51

ПИТСБЪРГ (AP) — Евгени Малкин отбеляза гол и асистенция, помагайки на Питсбърг Пингуинс да оглавят Сейнт Луис Блус 4 -2 в събота вечерта.

Малкин отбеляза своя 14-и гол за сезона в силовата игра. Това беше третият му гол в два мача. Малкин също вкара четвъртия гол за Дрю О’Конър за годината.

Джеф Картър вкара четвъртия си гол за Питсбърг в третия период, а 20-ият гол за Сидни Кросби за сезона беше празна врата. Тристан Джари направи 25 спирки.

Кросби е на една точка от изравняването на Джо Торнтън за 12-то място в списъка с точки в кариерата на НХЛ. Той стана 19-ият играч в историята на НХЛ, отбелязал 400 равностойни гола и 22-ри в историята на НХЛ с 16 сезона с 20 или повече гола.

Пингвините се подобриха до 6-1-1 в последните си осем мача.

Робърт Томас отбеляза своя водещ 15-и гол за сезона за сините, докато бившият Penguin Каспери Капанен добави своя четвърти.

Джоел Хофер спря 26 изстрела за сините, които загубиха два поредни гола след серия от три победи. Сейнт Луис е 5-3 под командването на временния треньор Дрю Банистър.

Картър даде преднина на Питсбърг с 3-1 в 4:48 на третия период. Хофер се опита да хвърли шайбата нагоре по дъските, но Янсен Харкинс пресече и изпрати пас към Картър, който пренасочи еднократен удар през линията.

Капанен вкара при отклоняване при 10:21, за да направи играта 3-2. Капанен, който бе избран като 22-ри от Питсбърг в драфта през 2014 г., спря суша от 21 мача с първия си гол от 14 ноември.

О'Конър откри резултата за Питсбърг в 15:32 на първи. Той взе пас от Малкин и стреля еднократно покрай Хофер между кръговете.

Валтери Пуустинен изглежда даде преднина на Питсбърг с 2-0 при 19:30. Но голът беше отменен, след като Пуустинен беше свиркан за стрелящия високо Брейдън Шен преди удара му.

Томас изравни мача 25 секунди до края на дузпата на Пуустинен в 1:06 на секундата. Той веднъж пусна пас на Джордан Киру зад Джари от остър ъгъл близо до вратата.

Малкин изведе Питсбърг напред с 2-1 с гол от пауърплей в 6:50 на секундата. Пасът на Джейк Гюнцел се удари в дясната кънка на Малкин, докато той стоеше отстрани на гънката близо до левия стълб.

Блус: Добре дошли във Ванкувър в четвъртък.

Пингвините: Приемете Ню Йорк Айлендърс в неделя.