Евгений Кузнецов, Фредерик Андерсън задвижват Ураганите до победа с 4-0 над Пантерите
AP News | 2024-03-15 | 04:08:49

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Евгени Кузнецов отбеляза първия си гол като член на Ураганите, а Фредерик Андерсън записа първия си шаут в повече повече от година, когато Каролина победи Флорида Пантърс с 4-0 в четвъртък вечерта.

Кузнецов, който игра в четвъртия си мач от размяната миналата седмица от Вашингтон Кепитълс, също направи асистенция. За Каролина отбелязаха още Сет Джарвис, Мартин Нечас и Андрей Свечников. Джейкъб Славин направи две асистенции.

Андерсен спря 21 удара за третата си победа в три мача за период от осем вечери, откакто беше извън терена от началото на ноември. Това беше първото му изключване от 5 март 2023 г. в деветия му мач този сезон. Той има 25 прекъсвания в кариерата си.

Сергей Бобровски направи 32 спасявания, докато Пантерите загубиха едва за втори път в 10 мача. Флорида беше изключена за пети път този сезон.

Кузнецов отбеляза в 8:27 на втория период, за да даде преднина на Каролина с 3-0. Той има седем гола и 12 асистенции този сезон.

Джарвис откри резултата 48,6 секунди преди края на първия период, вкарвайки след подаване на Джордан Стаал за своя 21-ви за сезона.

Каролина направи 2-0 само 2:46 след втората част период при 21-ия гол на Нечас. След първоначален рикошет, Нечас се отклони от дясната страна и когато шайбата дойде до него, той зарови удара.

Кузнецов вкара вторичната асистенция при попадението за първата си точка с Ураганите.

Голът на Свечников от празна врата дойде при оставащо време 4:18, неговият 17-и резултат за сезона.

Флорида игра без нападател Сам Бенет, който беше извън състава за първи път от началото на ноември, поради неразкрита контузия.

Пантерите: Домакин Тампа Бей в събота вечерта.

Урагани: В Торонто в събота вечерта, за да започне пътуване с три мача.