Ейнджълс удариха 3 хоумъра и спасиха финала си на домакинството, като победиха Кардиналс със 7-2
AP News | 2024-05-16 | 06:25:33

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Грифин Канинг хвърли шест ининга на топка с един пробег, Нолан Шануел удари първия си водещ в кариерата хоумър и Лос Анджелис Ейнджълс преодоляха пропуска си от три мача с победа със 7-2 над Сейнт Луис Кардиналс в сряда вечерта.

Уили Калхун отбеляза три попадения, включително дубъл на RBI по време на първия четири манш на Ейнджълс , докато Зак Нето и Тейлър Уорд записаха домакини по-късно при седмата победа на Ангелите в 26 мача. Кевин Пилър направи своя четвърти пореден мач с множество попадения за Лос Анджелис, който отбеляза 14 попадения, докато спаси финала на домакинството с 2-5 срещу двата отбора от висшата лига на Мисури.

Канинг (2-4) имаше още един рязък старт за Halos, завършвайки домакинството с 11 2/3 ининга на топката за едно бягане за две излизания. Сейнт Луис постигна пет попадения и три разминавания от Канинг, но десничарят блокира шестима бегачи и държеше Кардс без гол за първите си пет ининга.

Пол Голдшмид отбеляза като домакин в шестата позиция за Кардиналс, чиято серия от три победи приключи. Сейнт Луис все още не е помел серия този сезон.

Ланс Лин (1-2) се отказа от четири ръна и осем попадения с две проигравания за пет ининга за Сейнт Луис. Ветеранът е допуснал поне четири спечелени ръна във всичките си три старта през май.

Шануел, 22-годишният играч от първата база на Ейнджълс, удари своя четвърти домакин за сезона в късата врата в дясното поле на третото поле на Лин. Калхун добави RBI двоен миг по-късно, преди да отбележи при единичния гол на Пилар.

Пилър, който в крайна сметка вкара гол на див терен, направи 2 за 3, за да се подобри до 10 за 16 с осем RBI в последните си четири мача с отбора, който го привлече на 1 май, след като Уайт Сокс го определиха за назначение.

Goldschmidt поведе шестия с четвъртия си хоумър и последния знак за подобрена форма в плочата. MVP за 2022 г. има два домакинства в последните си четири мача, след като попадна само два, докато изпитваше големи трудности през първите си 37 мача този сезон.

Нето отбеляза четвъртия си гол по-късно в шестия от Ник Робъртсън. Уорд също получи осмия си хоумър от релийвъра в седмия, преди Калхун да удвои и да вкара сингъла на Мики Мониак.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Ангели: INF. инфекция, която е причинила мехури по краката му. ... INF Мигел Сано се насочва към пролетния тренировъчен комплекс в Аризона, за да продължи възстановяването си от възпаление на лявото коляно. Той се надява да се върне след седмица.

Cardinals: Кайл Гибсън (2-2, 3.67 ERA) печели могилата в петък срещу Бостън, за да отвори домакинство от девет игри .

Ангели: Тайлър Андерсън (3-4, 2.92 ERA) превзема могилата в петък в Тексас срещу дългогодишния титуляр на Halos Андрю Хийни и завръщането на мениджъра на Рейнджърс в Лос Анджелис Рон Уошингтън, за да се изправи срещу отбора, който той доведе до две Световни серии.