Ейтън има най-високи за сезона 30 точки, а Трейл Блейзърс издържат на Раптърс 128-118 в OT
AP News | 2024-03-10 | 07:48:18

ПОРТЛАНД, Орегон. (AP) — Деандре Айтън се завърна след изкълчване на дясната ръка и имаше върхови за сезона 30 точки и 19 борби, за да помогне на Портланд Трейл Блейзърс да победи Торонто Раптърс със 128-118 след продължения в събота вечер.

Далано Бантън имаше 25 точки, а Анфърни Симонс добави 23, за да прекъсне серия от три загуби на Портланд. Блейзърс (18-45) играха втори от поредните мачове след загуба със 123-107 от Хюстън Рокетс в петък вечер.

Имануел Куикли вкара 29 точки, а Гари Трент Джуниър добави 23 за Раптърс, които спечелиха само веднъж в последните пет мача. Торонто (23-41) излизаше от загуба със 120 -113 от Финикс Сънс в четвъртък.

Поставянето на Куикли го намали до 111-109 с малко повече от минута до края на мача преди пауза на Матис Тибул за Портланд. Крис Баучър реализира чифт наказателни удари за Торонто 23.1 секунди преди края.

След скок, Торонто изпрати серия от удари, преди пауза на Баучер да изравни резултата 0,7 секунди преди края. Портланд прати топката към Айтън под мрежата, но опитът му не успя да изпрати мача до продължения.

Ейтън се потопи, за да отвори допълнителния период. 3 на Симонс увеличи преднината до 120-113 и Торонто не успя да се справи.

Ейтън и новобранецът Скуут Хендерсън се завърнаха след продължителни отсъствия. Айтън пропусна пет мача поради изкълчване на ръката, докато Хендерсън пропусна осем мача поради контузия на адуктора.

Хендерсън имаше ограничение в минутите, но вкара девет точки в първите си четири минути.

Но Портланд все още беше без Джерами Грант (дясно подколенно сухожилие), Джабари Уокър (дясно бедро) и Малкълм Брогдън (десен лакът). Шаедън Шарп беше аут след основна операция.

Портланд поведе с 22-8 след тройка на Саймънс в първата четвърт. Портланд увеличи преднината си до 38-18 през втората четвърт.

Портланд поведе с 63-46 на полувремето. Айтън бе най-добрият с 14 точки и 10 борби.

Раптърс: Посетете Денвър Нъгетс в понеделник вечер.

Трейл Блейзърс: Приемете Бостън Селтикс в понеделник вечер.