ФА Къп: Де Бройне се завръща с голяма победа за Ман Сити. Рексам на Райън Рейнолдс напредва
AP News | 2024-01-07 | 18:24:20

Кевин Де Бройне вкара гол при завръщането си от контузия след почти пет месеца отсъствие, докато Манчестър Сити започна защитата на титлата си за ФА Къп с победа с 5-0 над второразредния Хъдърсфийлд в неделя .

Имаше и победа в третия кръг за Рексам, клубът от четвърто ниво, собственост на холивудската звезда Райън Рейнолдс и със силна традиция в прочутото състезание за купата, докато отборите от Висшата лига Уест Хям, Нотингам Форест и Лутън завършиха наравно у дома от съперници от по-ниска дивизия.

Де Бройне не е играл, откакто получи контузия в бедрото в Бърнли в деня на откриването на сезона във Висшата лига на 11 август. Белгийският плеймейкър влезе като резерва в 57-ата минута - когато Сити водеше с 2-0 - и даде центриране, което другата му замяна Джереми Доку реализира за крайния гол в едностранен мач на стадион "Етихад".

Фил Фодън вкара два пъти, Хулиан Алварес добави още един гол и имаше автогол за Сити, при който защитникът Мануел Аканджи излезе контузен през първото полувреме.

Ерлинг Халанд все още не се смяташе за достатъчно добър, за да играе за Сити, но трябваше да се върне скоро, за да допълни завърналите се Де Бройне и Доку, докато отборът на Пеп Гуардиола се стреми към малко вероятното повторение на трибъла си от големи трофеи, спечелени през миналия сезон.

Рексам спечели с 1-0 срещу Шрусбъри, местен съперник от дивизия по-високо в пирамидата на английския футбол, благодарение на гола на Том О'Конър през второто полувреме.

Шумът около Рексам и неговите знаменити собственици — Рейнолдс и колегата му холивудски актьор Роб МакЕлхени — достигнаха нови нива по време на състезание за купата по това време миналата година, когато отборът победи един отбор от второ ниво на шампионата в Ковънтри и след това изведе друг, който се насочва към Висшата лига Шефилд Юнайтед, на преиграване. Но промоцията е голямата цел този сезон за Рексам, който е на трето място във Втора лига.

При по-изненадващи резултати Уест Хям не успя да задържи преднината си и завърши наравно 1-1 с второразредния Бристол Сити, Форест трябваше да доведат до загуба от 2-0, за да направят равенство с третодивизионния Блекпул 2-2, а друг треторазреден отбор, Болтън, удържа Лутън 0-0.

Арсенал приема Ливърпул в изключителния мач от третия кръг по-късно в неделя.