Фабри вкарва два гола, Ред Уингс побеждават Кингс с 4-3 в дузпи
AP News | 2024-01-05 | 08:48:48

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Роби Фабри вкарва два гола, Лукас Реймънд и Патрик Кейн реализират в дузпи и Детройт Ред Уингс победиха Лос Анджелис Кингс 4 -3 в четвъртък вечерта.

Вторият мач на Фабри с два гола за сезона помогна на Детройт да прекъсне серия от шест загуби от Лос Анджелис. Джеф Петри също отбеляза за Ред Уингс, а Даниел Спронг направи две асистенции. Алекс Лион направи 40 спасявания.

Адриан Кемпе записа втория си мач с два гола за осем дни, но това не беше достатъчно, тъй като Кралете загубиха четвъртата си поредна загуба. Кемп има осем точки в последните шест мача.

Мат Рой отбеляза първия си гол този сезон за Лос Анджелис. Алекс Лафериер и Пиер-Люк Дюбоа асистираха и за двата гола на Кемпе. Дейвид Ритих спря 23 изстрела.

Кемпе постави Кралете на борда 1:10 в мача, когато вкара шайбата между краката на Лион отпред, след като получи страхотен пас от Лафериер. След това Кемпе изравни 3-всичко в 15:43 на третия период с моментален удар от слота.

Рой удвои преднината на Лос Анджелис при 4:18 от първото, когато вкара отскочила топка, след като Лион направи спасяване при удар на Анзе Копитар. Това беше първият гол на Рой в 56 мача от миналия сезон.

Детройт отговори с два гола във втория период, за да изравни резултата след 40 минути.

Fabbri спечели битка отпред в 9:59, а Petry направи 2-всички при 17:21 с удар от дясната точка. И двата му гола този сезон са в последните му седем мача.

Фабри даде преднина на Ред Уингс с 3-2 в 5:24 на третия, вкарвайки овладяна топка, след като Ритих спаси блокиращ удар на Спронг от левия кръг.

Червени крила: Останете в Южна Калифорния, за да се изправите срещу Анахайм в неделя.

Кралете: Започнете пътуване от шест мача във Вашингтон в неделя.