Falcons пропиляват шанса да поемат контрола в NFC South. Сега има три посоки за първото място
AP News | 2023-12-11 | 00:48:07

АТЛАНТА (АП) — Атланта Фалкънс пропиляха огромния шанс да внесат малко яснота в обърканата НФЛ Юг.

Сега техните надеждите за достигане до плейофите за първи път от 2017 г. са много по-заплетени към последния месец от сезона.

Соколите (6-7) се оказват в тристранно равенство за лидерството най-слабата дивизия на NFL с Ню Орлиънс и Тампа Бей след загуба в последната минута от Buccaneers.

С оставащите четири седмици гарантирано място в плейофите и домакински мач от първи кръг са много готови за грабване.

„Спечелихме няколко мача в съединителя и загубихме няколко“, каза треньорът Артър Смит. „Но духът на този отбор никога, никога не е бил сломен. Разбира се, това няма да се случи. Знаем, че това е трудно предизвикателство всяка седмица.“

Атланта беше на ръба да нанесе потенциално смъртоносен удар върху шансовете на Бъкс за плейофите, след като Дезмънд Ридър поведе два тъчдауна в четвъртата четвърт за преднина от 25-22 при оставащи под 3 1/2 минути.

Но защитата на Соколите — силната страна на отбора през целия сезон — не можа да спре Тампа Бей, когато беше най-важно, дори в ден, когато ограничиха Майк Еванс до едно улавяне за 8 ярда.

Бейкър Мейфийлд подаде пас от 32 ярда на Крис Годуин при трети и 10, за да създаде завършване на тъчдаун от 11 ярда на Кейд Отън 31 секунди преди края.

Така че, вместо да поддържат преднина от един мач пред Ню Орлиънс и да изградят властно предимство от два мача пред Buccaneers, Falcons се оказват с много компания на върха на класирането.

“Знаехме, че това зависи от тази игра,” каза безопасният Ричи Грант, който беше победен от Отън на печелившия TD. „Но в същото време не сме извън него. Все още имаме шанс да направим това, което искаме. Трябва да продължим напред. Не можем просто да седим тук и да плачем за това.“

КАКВО РАБОТИ

Дрейк Лондон направи най-добрата игра в младата си кариера, като направи 10 подавания за 172 ярда.

Приемачът от втора година направи брилянтен ход между двама защитници, за да отнеме прием от 45 ярда, който постави зелена светлина за тъчдаун на Атланта през четвъртата четвърт.

И той почти успя да направи играта на сезона с улавяне от 28 ярда, когато времето изтече, само за да бъде погълнат само на 3 ярда от крайната зона.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Извън Лондон, Falcons получават малко продукция от техните разклонения.

KhaDarel Hodge имаше едно приемане за 18 ярда, докато Mack Hollins направи едно улавяне за 4 ярда. Това беше срещу Buccaneers.

Лондон е лидер в отбора с 56 уловени топки за сезона, но Атланта има само двама други ауайта с двуцифрени приеми — Холинс (18) и Ходж (12).

ЗАПАСИ СЕ

Отдайте много заслуги на силно оклеветения Ридър, че успя да се върне след две проиграни през първото полувреме — прихващане при собствената му 8-ца, което Тампа Бей превърна в тъчдаун, и фабъл в крайната зона, която доведе до безопасност.

Ридър завърши 26 от 40 подавания за най-добрите в кариерата си 347 ярда и пробяга 6 ярда за тъчдаун, показвайки своята атлетичност, като вдигна рамене на защитник, който се появи за да го накарат да бъде притиснат в задното поле.

НАМАЛЯВАНЕ НА ЗАПАСИТЕ

Защитата на Falcons изигра два поредни мача, без да предаде тъчдаун. Но с баланса на играта, Атланта не можа да спре Тампа Бей да кара 75 ярда в 12 игри за победния резултат.

След като пропусна само един гол от игра през целия сезон, Younghoe Koo не успя да направи два дълги опита през първото полувреме, които можеха да направят разликата в края. 50-ярдов отскочи от десния изправен, а 52-ярдов беше широк вляво.

„Коствах ни“, каза Ку. „Това зависи от мен. Ще отида да гледам филма и ще се опитам да се оправя.“

ТРАВМИ

Соколите завършиха мача само с двама редовни титуляри в офанзивата.

Левият борд Джейк Матюс напусна през първото полувреме с контузия на коляното, допълнително унищожавайки единица, която вече липсваше център Дрю Далман (глезен) и десен борб Калеб Макгари (коляно).

Атланта отиде най-много от пътя с Райън Нойзил (втори старт в кариерата), Сторм Нортън (първи старт за сезона) и Тайлър Врабел (дебютира в НФЛ, след като беше повишен от тренировъчния отбор ден по-рано).

„Тези момчета свършиха наистина феноменална работа,” каза десният гард Крис Линдстрьом, който падна с контузия в глезена, но успя да се завърне. „Просто се гордея с тях и се гордея, че съм част от нашата стая.“

Атланта също има проблеми в защитата, тъй като вече загуби Грейди Джарет заради контузия в края на сезона. Дейвид Ониемата (глезен) не му подхожда и Кентавиус Стрийт напусна играта с гръдна контузия.

Стрийт ще премине допълнителни тестове, но нито една от другите контузии не се счита за дългосрочен проблем.

КЛЮЧОВ НОМЕР

96 — Соколите бяха държани на по-малко от 100 ярда при бързане за втора поредна седмица, след като надхвърляха средно над 139 ярда на земята през първите си 11 игри.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

Фолкънс играят задължителен мач в неделя срещу печалния Каролина Пантърс (1-12), който загуби шест поредни. Атланта не може да си позволи грешка срещу съперник от дивизията, който победи с 24-10 в началото на сезона.

Три от последните четири мача на Атланта са на път.