Фелипе Андерсън вкара гол, за да помогне на намиращия се във форма Лацио да победи Лече с 1-0 в Серия А
AP News | 2024-01-14 | 15:56:48

МИЛАНО (AP) — Вечно присъстващият Фелипе Андерсън отбеляза гол, за да помогне на Лацио да победи Лече с 1-0 в Серия А в неделя като столичният отбор продължи впечатляващото си скорошно представяне.

Фелипе Андерсон вкара в 58-ата минута на своя 126-и пореден мач във всички състезания за Лацио.

Това беше четвъртата поредна победа на Лацио в Серия А и Отборът на Маурицио Сари също елиминира градския съперник Рома от Купата на Италия в средата на седмицата в напрегнат четвъртфинал.

Лацио се изравни по точки с четвъртия Фиорентина, който по-късно е домакин на застрашения от изпадане Удинезе. Болоня изоставаше на точка и по-късно игра срещу изпитващия затруднения Каляри.

Трето място Милан приема Рома по-късно, като треньорът на гостите Жозе Моуриньо е наказан.

Лацио имаше слаб старт в лигата, включително загуба с 2-1 от Лече в деня на откриването на сезона.

Също така бе спечелил само една точка в последните си четири мача срещу Лече.

Въпреки това, след посредствено първо полувреме, Лацио поведе, когато Николо Ровела пусна центрираща топка към Луис Алберто, който веднага я остави, за да вкара Фелипе Андерсън, за да взриви покрива на мрежата. .

Лече имаше възможности да изравни и трябваше да го направи в 67-ата минута, но Никола Кръстович стреля с глава встрани от дясната греда от пет ярда.