Феновете на Арсенал, бесни на Хари Кейн, тъй като „той все още върши стари трикове“, направиха твърдение
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-04-09 | 23:34:48

Феновете на Арсенал се нахвърлиха върху звездата на Байерн Мюнхен Хари Кейн за предполагаем удар с лакът на Габриел.

Бившият нападател на Тотнъм беше замесен в неприятен инцидент по време на второто полувреме на срещата на двете страни от Шампионската лига на Емирейтс. Докато се бореше с бразилския защитник Габриел, Кейн изглежда изхвърли ръка, оставяйки централния защитник свит на земята от болка.

Реферът видя инцидента и размаха жълт картон на капитана на Англия, за разлика от червения, за който феновете на домакините апелираха. Феновете се обърнаха към социалните медии с няколко силни думи за Кейн след сблъсъка.

Един от поддръжниците написа: „Хари Кейн все още върши старите си трикове, а? Хората го смятат за светец, той доста съсипа играта на Флориан Льожен кариера с ужасен опит."

Друг каза: „Лакътът беше абсолютно умишлен от Кейн, който има истинска форма за този вид злобни неща, но почти никога не го призовават заради нещата с Англия.“

Друг фен написа : „Кейн е гаден, гаден футболист. Погледна къде е Габриел и го удари с лакът в лицето“, докато друг каза: „Всеки привърженик на Арсенал знае, че Хари Кейн е такъв играч. Той погледна къде е Габриел беше и го удари с лакът във врата/челюстта. Винаги се е опитвал да нарани защитниците.

Предполагаемият лакът не беше единственият инцидент, който раздразни феновете на топчиите по време на сблъсъка. Кейн вкара гола, с който Байерн завърши бързото завръщане на Емирейтс през първото полувреме.

Трябваше ли Хари Кейн да бъде изгонен срещу Арсенал? Споделете мислите си в коментарите по-долу

Букайо Сака даде преднина на Арсенал в 12-ата минута, само за бившия възпитаник на академията на артилеристите Серж Гнабри да изравни шест минути по-късно. След това Кейн се записа за гол от дузпа точно след половин час.

Ударът разшири зашеметяващия му рекорд за голове срещу Арсенал. Това беше неговият 15-и гол в кариерата срещу "артилеристите" в само 20 изяви във всички състезания. Кейн е вкарвал повече голове само срещу Лестър и Евертън в кариерата си. Това е рекорд, който той ще иска да удължи следващата седмица в реванша на "Алианц Арена".

Докато Кейн остави мнозина в Северен Лондон разочаровани, те гарантираха, че са на ниво след първия мач. Леандро Тросар изравни за "артилеристите", за да осигури равенство 2-2. Арсенал пътува до Бавария следващата сряда. Победителят от сблъсъка ще се изправи срещу Манчестър Сити или Реал Мадрид на полуфиналите.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия

Източник: mirror.co.uk