Феновете на Кейтлин Кларк могат да очакват да платят стотици, за да влязат на вратата за нейното бягане с рекорд в четвъртък
AP News | 2024-02-14 | 18:41:34

АЙОВА СИТИ, Айова (АП) — Феновете, които искат да могат да кажат, че са били на арената, когато Кейтлин Кларк е поставила Рекордът на NCAA в кариерата на жените ще плаща безпрецедентна премия към този момент.

Не. 4 Мачът на Айова срещу Мичиган в Carver-Hawkeye Arena в четвъртък вечер се превръщаше в най-скъпият баскетболен билет за жени за всички времена, професионалисти или колежани, според продавача на вторичния пазар TickPick.

Средната цена на билета беше $394 в сряда.

Кларк се нуждае от още осем точки, за да изпревари Келси Плъм като лидер в кариерата на NCAA при жените. Тя има средно 32 точки на мач този сезон и 28,2 за кариерата си, така че е безопасно да се предположи, че рекордът на Плъм от 3527 точки за Вашингтон от 2013-17 г. ще падне срещу Върколаците.

Рекордът за най-скъпата средна цена на покупка на билет за женски баскетбол на вторичния пазар е $150 за Мача на звездите на WNBA през 2022 г., според TickPick.

След като Кларк не постигна рекорда за голове при загубата на Айова с 82-79 от Небраска в неделя, средната стойност за мача в четвъртък набъбна. Най-евтиният билет беше продаден за 110 долара през ноември. Най-евтиният в сряда беше $337.

Говорителят на TickPick Уил Норис каза, че продавачите могат да поискат каквато цена поискат, така че обявата за място в крайната зона на стойност $65 142 трябва да се приема със зърно сол.

„В повечето случаи като този този билет не е с цена за продажба, особено когато погледнете следващата най-скъпа обява, която е около $6000“, каза Норис в имейл.

Общата рекордна средна покупна цена вероятно ще бъде разбита след по-малко от месец. Към сряда цената беше $517 за последния домакински мач на Кларк срещу номер 2 Охайо Стейт на 3 март. Този мач може да бъде последният за Кларк за Айова, въпреки че тя има право да се върне за пети сезон.