Фернандо Татис-младши удря двойно в 10-ия ининг, докато Падрес победиха Червените с 6-4
AP News | 2024-05-23 | 23:16:18

СИНСИНАТИ (AP) — Фернандо Татис-младши удвои резултата в тайбрека в 10-ия ининг и Сан Диего Падрес победи разклащащия се Синсинати Редс с 6-4 в четвъртък, за да си осигури победа в серия.

Луис Араес, който имаше 10 попадения в сета от три игри, достигна до един голям сингъл, водещ пред 10-ия, който изпрати автоматичен бегач Луис Кампасано от втора база на трета. Татис откъсна двойно по лявата полева линия на Сам Мол (0-1), за да прокара в Кампусано, а Араез вкара при жертвения удар на Джейк Кроненуърт.

Синсинати премина тихо в долната половина. Падрес по-близо Робърт Суарес удари Ели Де Ла Круз, изпревари Джеймър Канделарио и накара Майк Форд и Спенсър Стиър да излязат, за да завърши 14-ото си спасяване.

Джеремия Естрада (1-0) удари пет на две без гол ининг за първата си победа във Висшата лига.

Ник Мартини откъсна спад с 0-към-17 с два ръна на Хоумър в шестия, който изравни мача на 4 за Синсинати.

Сан Диего отбеляза два гола във всеки от първите два ининга. Мани Мачадо направи двойно бягане, а Араес направи единично RBI.

Стартерът на червените Франки Монтас допусна четири ръна и девет попадения за шест ининга.

Стартерът на Падрес Мат Уолдрън записа пет ининга, позволявайки два ръна и шест попадения със седем страйкаута.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Червени: Постави RHP Emilio Pagán в 15-дневния списък с контузени с болка в трицепса и повишен RHP Брет Кенеди от Triple-A Louisville.

Padres: Открийте серия от уикенда с Ню Йорк Янкис у дома в петък вечер. Деснякът на Сан Диего Ю Дарвиш (4-1, 2.08 ERA) се изправя срещу левичаря на Ню Йорк Карлос Родон (5-2, 3.27).

Червени: Приемете Лос Анджелис Доджърс в петък вечер в първия мач сет от три мача, след като загуби три от четири на стадион Доджър миналия уикенд. Синсинати изпраща Хънтър Грийн (2-2, 3.22 ERA) на могилата срещу Уокър Бюлер (1-1, 4.05).