Филип Форсберг отбелязва 3-ти гол за продължения за сезона, Предейтърс победи Уракейнс с 6-5
AP News | 2023-12-16 | 05:40:18

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Филип Форсберг вкара третия си гол в продълженията за сезона 35 секунди след допълнителната сесия, за да осигури на Нешвил Предаторс Победа с 6-5 над Каролина Хърикейнс в петък вечер.

Хищниците преодоляха пасив от два гола, за да спечелят за шести път в седем мача. Форсберг вкара водещия си 16-и гол за отбора, за да помогне на Нешвил да подобри резултата си до 5-0 в мачове, които са продължили извън регламента.

Роман Джоузи отбеляза гол и две асистенции за Нешвил. Форсберг, Райън О’Райли, Юсо Парсинен записаха по гол и асистенция, Тайсън Барире и Джеръми Лаузон също отбелязаха, а Кевин Ланкинен направи 25 спасявания.

Щефан Ноесен и Мартин Нечас записаха по гол и асистенция за Каролина. Тони Де Анджело, Джалън Чатфийлд и Себастиан Ахо също отбелязаха, Майкъл Бънтинг направи две асистенции, а Анти Раанта направи 24 спасявания. Ураганите играха една нощ след завръщане от двубой 2-4.

Лаузон изравни с 9:03, оставайки в редовното време с втори гол за сезона.

Отборите комбинираха шест гола в 6 1/2-минутна част от втория период. Само 1:03 след равенството на Хищниците, Ураганите нанесоха два удара в рамките на 19 секунди за преднина от 4-2.

Хищници: Домакин Вашингтон в събота вечер .

Ураганите: домакин на Вашингтон в неделя вечер.