Филип Томасино вкара два гола, Хищниците победиха Флайърс с 4-2
AP News | 2023-12-22 | 05:09:04

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Филип Томасино отбеляза два гола, включително гола за напред при оставащи 4:01, а Нешвил Хищници победиха Филаделфия Флайърс с 4-2 в четвъртък вечерта.

Коул Смит също вкара, Густав Найкуист реализира празен гол, а Колтън Сисънс добави две асистенции за Хищниците, които спечелиха осем от 10.

Морган Фрост записа гол и асистенция, а Шон Кутюрие също вкара за Флайърс, чиято серия от девет точки приключи.

Мачът беше равен 2-2, когато Сисон подаде от страничните бордове към слота и Томасино стреля с китка над дясното рамо на вратаря Самуел Ерсон.

Ерсон направи 28 спасявания. Юусе Сарос спря 30 удара за Хищниците.

Филаделфия, изненадващо второ място в Метрополитън дивизия, която влиза в игра, все още има седем победи от девет.

Фрост вкара невероятен гол 1:31 в мача, за да изведе Филаделфия напред. Боби Бринк изпрати пас зад мрежата и той се отклони от скейта на Фрост, над мрежата, от гърба на Сарос и навътре.

Хищниците изравниха 1:05 във втората, когато Смит завърши 2- на 1 шанс за къса ръка с удар покрай блокиращата страна на Ерсон. Филаделфия се върна напред 3:40 по-късно, когато Кутюрие реализира осмия си резултат за сезона в силовата игра, стреляйки между краката на Сарос от близко разстояние след асистенция на Фрост.

Нешвил възвърна нещата по-малко от минута по-късно с бекхендъра на Томасино след пробив в защитата на Флайърс, който доведе до 2-на-1.

Яков Тренин от Нешвил беше освиркван за пет минути голямо наказание за качване и неправилно поведение в играта за жестока проверка на Фрост с 9:52 до края на секундата. Ударът накара главата на Фрост да се разбие в защитното стъкло. Той беше на леда няколко минути и му помогнаха да излезе от леда, но се върна по-късно през периода.

Хищници: Домакин на Далас в събота.

Флайърс: В Детройт в петък вечер преди петдневна коледна ваканция.