Финалът за Купата на английската лига между Челси и Ливърпул отиде в продължения с резултат 0-0
AP News | 2024-02-25 | 19:16:04

ЛОНДОН (AP) — Финалът за Купата на английската лига между Челси и Ливърпул премина в продължения, след като завърши 0-0 в неделя след 90 минути на "Уембли" в неделя.

И двата отбора имаха шансове да спечелят мача, като Коди Гакпо от Ливърпул стреля с глава срещу гредата през първото полувреме, а Конър Галахър от Челси видя усилие да се върне от позицията след почивката.

Всеки отбор също имаше голове, отхвърлени поради засада, тъй като шансовете идваха и си отиваха и в двата края.

Това беше позната история между тези съперници, които завършиха нулеви равенства на вътрешните финали през 2022 г. И в двата случая Ливърпул излезе начело, за да спечели Купата на лигата и Купата на Англия с дузпи.