Фийлдгол на Чад Райланд от 56 ярда изпраща Пейтриотс над Бронкос с 26-23, докато надеждите на Денвър за плейофите са помрачени
AP News | 2023-12-25 | 06:56:19

ДЕНВЪР (АП) — Чад Райланд направи цяла кариера гол от 56 ярда 2 секунди преди края и Новият Английски патриоти нанесоха почти фатален удар на надеждите на плейофите на Денвър Бронкос със зашеметяващ резултат 26-23 в неделя вечер.

Патриотите (4-11) отбелязаха чифт тъчдауни за 6 секунди третата четвърт, след което отблъсна яростното рали в четвъртата четвърт от Бронкос (7-8).

Ударът на Райланд завърши седемте игри, 44-ярда, които започнаха 58 секунди след края на Бронкос отиде тройка. Денвър го изравни с чифт дълги TD дискове и 2-точкови реализации на предишните си две притежания.

Райланд влезе като най-лошият титуляр в лигата в процент на голове от игра при 65% (13 от 20), а новобранецът пропусна от 47 ярда късно през първото полувреме в неделя вечерта. Той също така пропусна допълнителна точка през третата четвърт.

Бронкос бяха фаворити със 7 1/2 точки, според FanDuel Sportsbook, превръщайки Патриотите в четвъртия аутсайдер, спечелил Empower Field в Mile High в първия сезон на треньора Шон Пейтън. Това последно разстройство остави Бронкос само с 6% шанс да прекратят осемгодишната си суша в плейофите, според изчисленията на NFL.

Бил Беличик се подобри до 11-10 срещу Бронкос по време на 24-годишния си мандат в Нова Англия, лишавайки Денвър от статута на единствения опонент с победи срещу него по време на времето му с Пейтриътс.

След като изоставаха с 23-7, Бронкос изравниха, когато Ръсел Уилсън хвърли пасове за тъчдаун към тайт енд Лукас Крул и брандън Джонсън и реализира пасове за 2 точки към Джонсън и Джавонте Уилямс.

Бронкос имаха удар за завършване на връщането, когато получиха топката на своите 39 при оставащи 1:42, но те излязоха тройно и върнаха топката обратно на Нова Англия с малко по-малко от оставаща минута.

Бейли Запе даде първа преднина на Нова Англия с 15-ярдов тъчдаун на Езекиел Елиът, но пропуснатият PAT на Райланд остави Пейтриътс напред с 9-7.

Запе избяга от натиска и намери Майк Гесики с Тъчдаун от 11 ярда, за да направи резултата 16-7, а Марвин Мимс младши сбърка последвалия начален удар на линията от 5 ярда. Коуди Дейвис го заграби при 1 и се претърколи през голлинията.

Нападението на Бронкос, което вече беше пешеходно, претърпя голяма загуба, когато широкият ресивър Кортланд Сътън излезе през първото полувреме със сътресение и всички Денвър управляван през три четвърти беше 3-ярдовото TD бягане на Уилямс, за да отвори резултата.

Бронкос имат слаби надежди да станат едва четвъртият отбор след сливането, който ще стигне до плейофите, след като загубиха пет от първите си шест мача, но сега ще имат нужда от много помощ, за да стигнат дотам.

>

Защитата на Денвър носеше отбора през целия сезон, връщайки Бронкос от началото 1-5 и в спор за плейофите, но нападението на Пейтън не свърши своята роля, нещо, което никога не е било в по-ясен фокус, отколкото в началото на мача последователност.

На първата снимка на играта D.J. Джоунс уволни Запе и сам си върна изгубената топка на 5-ярдовата линия на Нова Англия.

Бронкос обаче си тръгнаха с празни ръце, когато Уилямс се натъкна три пъти на най-добрия пробег в лигата защита, включително при четвърти и гол от 2, когато Кристиан Бармор го спря на ярд срамежлив от голлинията. те започнаха третото си постижение на New England 25 след ретур на Мимс от 52 ярда.

Този път те най-накрая използваха добрата си позиция на терена, като Уилямс я накара да поведе със 7-0.

Zappe завърши 25 от 33 за 25 ярда и два TD. Уилсън беше 25 от 37 за 238 ярда и два TD.

ТРАВМИ

Сътън много липсваше на Бронкос, който има 10 уловени тъчдауна този сезон. Той излезе през първата четвърт и му беше диагностицирано мозъчно сътресение.

Patriots: Посетете Бъфало следващата неделя.

Broncos: Домакин на Лос Анджелис Зарядни устройства следващата неделя.