Фийлдгол на Pineiro донесе победа на Panthers с 9-7 над Falcons, изхвърли Атланта от 1-во място в NFC South
AP News | 2023-12-17 | 23:24:18

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Eddy Pineiro ритна филдгол от 23 ярда след изтичане на времето и Carolina Panthers победиха Атланта 9-7 при постоянен дъжд в неделя, нанасяйки огромен удар на плейофните надежди на Falcons.

Атланта (6-8) влезе в играта наравно с Ню Орлиънс и Тампа Бей за първото място в NFC South, но сега се оказват, че се нуждаят от помощ, за да влязат в следсезона, след като и Светците, и Буканиърс спечелиха, за да подобрят резултата си до 7-7.

Брайс Йънг хвърли 167 ярда при втората си победа в НФЛ, а Чуба Хъбард бяга 87 ярда за Каролина (2-12), която прекъсна серия от шест загуби.

Соколите водеха със 7-6 и се стремяха към още точки, когато Дезмънд Ридър нахлу в трафика и беше пресрещнат на Каролина 5 от безопасността Ксавие Уудс. Йънг, който се бореше цял следобед, поведе Пантерите в 17-игра, 90-ярдов удар, който отне всички 7:35 извън часовника.

В последния удар временният треньор Крис Табор рискува, когато Пантерите стигнаха до Атланта 2, като накара Йънг да падне на коляно при три поредни отигравания, преди да изпрати Пинейро на терена с :01, показващ на часовника.

Ридър завърши 12 от 22 за 152 ярда с един тъчдаун и един избор. Биджан Робинсън също направи скъп оборот за Атланта през второто полувреме.

Интересът към Пантерите отдавна е избледнял и билетите се продаваха за $4 в уебсайтовете за препродажба в интернет преди мача, тъй като лошото време настъпи.

Соколите нарушиха нулево равенство през втората четвърт, когато Ридър се свърза с широко отворен Джону Смит за прием от 56 ярда, създавайки пас с лопата от 2 ярда към Кордарел Патерсън.

Каролина имаше шанс да изравни резултата в края на първото полувреме, но ударът завърши в червената зона, като Йънг взе своя 50-и уволнение за сезона. Пантерите бяха принудени да се задоволят с филдгола на Пинейро от 34 ярда, отбелязвайки петия пореден мач, в който отбелязаха само три точки през първото полувреме.

Късно през третата четвърт Трой Хил отне топката на Робинсън и Брайън Бърнс се възстанови при Falcons 24. Но обикновено сигурният Адам Тилен изпусна потенциален пас за тъчдаун и Пантерите трябваше да се задоволят с гол от полето на Пинейро от 25 ярда, намалявайки преднината до 7-6.

ТРАВМИ

Пантерите: корнербекът Донте Джаксън напусна играта в началото на четвъртата четвърт с контузия в гърба, след като се справи с Дрейк Лондон.

Falcons: домакин Colts в неделя.

Panthers: домакин Packers в неделя.