Флайърс победи Мейпъл Лийфс с 4-3; Капитанът на Фили Кутурие е със здрава драскотина за първи път в кариерата
AP News | 2024-03-20 | 04:08:34

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Оуен Типет вкара 19 секунди в мача и добави асистенция, а Морган Фрост отбеляза гол и асистенция при победата на Филаделфия Флайърс Торонто Мейпъл Лийфс 4-3 във вторник вечерта.

Травис Санхайм и Скот Лаутън също вкараха за Флайърс, които играха без капитана Шон Кутурие, който беше здрава драскотина за първи път в своите 13 години кариера. Самуел Ерсон, който беше изтеглен в два от предишните си три старта, направи 27 спасявания, включително спиране на Боби Маккан при откъсване с ръка с малко играчи във втория период.

Флайърс бяха загубили три от четирима влизащи мача и допуснаха 19 гола при трите си загуби.

Изправен пред пасив от три гола в началото на третия период, Торонто се опита да се върне. Уилям Найландер отбеляза гол при силово разиграване, а Тайлър Бертуци и Джон Таварес добавиха голове.

Но Ерсон направи няколко големи спасявания в последните 10 минути и голът на Лаутън седем минути преди края възстанови преднина от два гола и помогна за победата.

Иля Самсонов направи 24 спасявания за Торонто, който прекъсна поредицата си от три точки.

Треньорът на Флайърс Джон Торторела почеса Кутюрие, който беше назначен за капитан на отбора в средата на февруари, и изрази недоволството си от това, той се обади на ограничена комуникация от своя треньор след сутрешното пързаляне.

„Работах от известно време“, каза Кутюрие. „Борих се, но работих върху играта си и е разочароващо отношението към мен напоследък тук, но е каквото е.

„Контролирам каквото мога контрол. … ще продължа напред. Няма значение какво мисля. Трябва да оставя егото си настрана. Надявам се скоро да мога да се върна в (състава).”

Maple Leafs: Пътуване до Вашингтон в сряда.

Flyers: В Каролина на Четвъртък.