Флайърс, Рейнджърс, Девилс тестват леда на MetLife Stadium в тренировки за мачове от Stadium Series.
AP News | 2024-02-17 | 02:56:19

ИЗТОЧЕН РЪДЪРФОРД, Ню Джърси (AP) — Нещата изглеждаха много спокойни, тъй като Филаделфия Флайърс, Ню Йорк Рейнджърс и Ню Джърси Девилс се редуваха да тестват леда на наскоро инсталираната пързалка на MetLife Stadium в подготовка за два големи мача от NHL's Stadium Series този уикенд.

Вместо да се отпуснат за тренировките, всеки от отборите се пързаля на леда и се събраха за екипни снимки. Практиките бяха малко по-различни.

Флайърс, които пристигнаха след мач в Торонто в четвъртък вечерта, изглежда протягаха краката си и свикнаха с леда ден преди да се изправят срещу дяволите в събота вечер.

Рейнджърс и Девилс, които играха у дома в четвъртък, проведоха някои тренировки на пълна скорост, въпреки че Дяволите бяха на леда с около 20 минути по-малко от своите съперници от Дивизия Метрополитън, които ще играят с Айлъндърс в неделя. Островитяните тренираха на повърхността в четвъртък.

След всяка тренировка много играчи трябваше да се пързалят със семействата и децата на леда, нещо, което рядко се случва.

„Никога не знаеш накъде отиват тези игри“, каза треньорът на Флайърс Джон Торторела. „Има много неща, които се въртят около играчите. Моята работа е просто да подготвя отбора за игра, след като приключат със семействата си, просто да ги накарам да играят. Много важен мач за нас.”

Рейнджърс откриха преднина от осем точки в дивизията, докато Флайърс са на трето място с 65 точки. Дяволите и Айлъндърс са съответно на две и три точки от последното място в плейофите.

Както се очакваше, Рейнджърс бяха най-слабият отбор след тренировките.

Защитникът Джейкъб Труба беше попитан за организацията, която е 4-0 в игрите на открито, а новият треньор Питър Лавиолет има резултат 0-3-1 в серията.

„Имаме нужда от нов треньор,“ — пошегува се Труба. Докато си тръгваше от пресконференцията, Труба помоли всички да не казват на Лавиолет, който беше следващият на подиума.

Защитникът на Рейнджърс Адам Фокс е израснал в близкия Лонг Айлънд и е развълнуван да играе в мачът, който ще се играе на стадион с 80 000 места, който е съсобственост на Jets and Giants от NFL. Тълпите за хокейните мачове ще бъдат около 70 000, каза лигата

„Не отидох на твърде много футболни мачове“, каза Фокс. „Израснах като фен на Джетс. Стигнахме до началото на домакинството за Джайънтс обаче тази година. Не мина много добре. Надяваме се, че имаме малко по-добър резултат от това.“

Гигантите загубиха домакинството си с 40-0 от Далас Каубойс и пропуснаха плейофите, година след като се класираха след сезона за първи път от 2016 г.

Флайърс бяха един от изненадващите отбори на сезона в НХЛ и те използват съблекалнята на Джетс.

Нападателят Кам Аткинсън, 34-годишен родом от Кънектикът, ще играе в първият му мач на открито в НХЛ. Той наистина игра в един във Фенуей Парк за Бостън Колидж.

Оглеждайки съблекалнята след тренировката, Аткинсън попита репортерите: „Къде е шкафчето на Арън Роджърс?“ Той не беше близо до него.

Дяволите имаха последна тренировка за вечерта и те и членовете на семейството приключваха в 19:30.

„Мислех, че беше наистина добре и мисля, че те чувстват, че утре ще бъде по-добре,” каза Торторела за леда.