Флайърс удължиха поредицата от точки до девет мача с победа с 3-2 OT над Devils на Tippett goal
AP News | 2023-12-20 | 04:56:33

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Оуен Типет открадна шайбата в зоната на Devils и отбеляза 1:35 след края на продълженията и Филаделфия Флайърс удължиха поредицата си от точки до девет мача с победа с 3-2 над Ню Джърси във вторник вечерта

Райън Полинг имаше и двата гола от регулаторните правила за Флайърс, а Самуел Ерсон направи 24 спасявания за Филаделфия, което е 8 -0-1 в серия.

Майкъл Маклауд и Джеспър Брат се отчетоха за Дяволите, докато Витек Ванечек направи 23 спасявания, включително две добри в продълженията.

Типет отбеляза своя 11-и гол, когато подаване на Джак Хюз към брат му Люк не успя да се свърже. Типет пое освободената шайба и стреля в мрежата.

Дяволите поведоха с един гол през първите два периода, само за да видят Пьолинг, който отбеляза два гола в 25 мача, изравнявайки мача за Флайърс.

Маклауд поведе при 14:16 на първия период, следвайки пас на Нейтън Бастиан в отворена мрежа от границата на гънката.

Пьолинг вкара първия си гол в началото на втория период, открадвайки подаване на Джак Хюз и вкарване след отдаване и излизане с Джоел Фараби.

Брат прекъсна поредицата на Флайърс, като уби 24 поредни дузпи малко повече от минута по-късно, вкарвайки отскочилата топка на Нико Изстрел на Hischier.

Травис Конечни постави втория гол на Пьолинг с кръстосано подаване при почивка 2-на-1 в 8:19 на втория период.

Флайърс : Домакин на Нашвил Предаторс в четвъртък.

Девилс: Домакин на Едмънтън Ойлърс в четвъртък.