Флорида Пантърс губят мач 3 от финалите на Изток, въпреки предимно доминиращото представяне
AP News | 2024-05-27 | 03:08:19

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — По повечето показатели, Флорида Пантърс доминираха над Ню Йорк Рейнджърс в мач 3 от финалите на Източната конференция.

Флорида имаше 108 опита за удар срещу 44 за Ню Йорк, с 37 удара към вратата срещу 23 за Ню Йорк. Пантерите вкараха два гола с мощна игра, като същевременно убиха и двата гола на Рейнджърс. Те се върнаха след пасив от два гола с два гола в рамките на две минути един от друг през третия период, изпращайки мача в продължения с цялата инерция в ръцете си.

Те загубиха.

Алекс Уенбърг от Ню Йорк вкара победния гол в играта 5:35 в допълнителната сесия, отклонявайки шайбата покрай Сергей Бобровски, докато Рейнджърс оцеляха в поредица от опити за удари от Флорида в последните минути, преди да избягат с 5- 4 победи.

Пантерите изпуснаха втората си поредна победа — за първи път в следсезона Флорида загуби последователни мачове — и Ню Йорк поведе с 2-1 в серията.

„Всеки път, когато загубиш близък по този начин, очевидно е разочароващо“, каза центърът на Пантерите Сам Рейнхарт, който отбеляза два гола в пауърплей в неделя. „Можете да кажете, че доминираме, но погледнете грешките, които водят до техните цели, така че със сигурност има области за подобрение.“

Ню Йорк поведе с 3-2 през втория период, когато Алексис Лафрениер проби защитата на Флорида за втория си гол за вечерта; след това Баркли Гудроу вкара гол без игра по-малко от три минути по-късно, за да удвои преднината.

Капитанът на Флорида Александър Барков каза, че Пантерите не са разочаровани, особено с достатъчно време да отговорят в третия.

„Знаехме, че трябва да играем много по-добре, отколкото бяхме там,“ Барков каза.

Те го направиха.

Барков и Густав Форслинг отбелязаха гол в разлика от по-малко от две минути в началото на третата част, за да изравнят мача, а Флорида натисна, с много късни шансове за гол мача като гост.

Пантерите получиха 24 опита за удар през последните 8:10 на третия. Никой не беше успешен. Само шест от тези 24 опита бяха към вратата и трябваше да бъдат спасени. Девет бяха блокирани, осем пропуснаха и един удари гредата.

Игор Шестеркин направи общо 33 спирания, за да помогне на Рейнджърс за четвъртата им победа в продълженията през сезона.

„Може би това е нещото“, каза Барков, „когато имаш шайба много в офанзивна зона, вие си мислите „Добре, имахме шайбата толкова много, може би те няма да отидат в атака сега.“ Тогава изведнъж те тръгват. Но има причина те да са добър отбор, така че трябва да сме наясно с това.“

Мач 4 ще бъде във вторник в Сънрайз, Флорида, като Пантерите се стремят да избегнат попадането в 3 -1 дупка.

Reinhart каза, че целта ще бъде пренасочване на умственото и физическото. Треньорът на Флорида Пол Морис посочи, че загуба като тази в неделя може да бъде полезна мотивация.

„Понякога искате да запазите ръмженето“, каза Морис. „Много пъти в плейофите става въпрос да се уверите, че запазвате тази енергия напълно, да намалите загубите си и да я оставите.

„След това има моменти, когато искате да го запазите, да го изядете и да го оставите да изгори за известно време и да намерите различен вид източник на енергия, мисля (когато) сложите каквото сложим тази вечер и не излезеш с победа, би трябвало да се чувстваш настръхнал.“