Флорида победи номер 19 Алабама със 102-88, за да стигне до полуфиналите на SEC турнира
AP News | 2024-03-16 | 06:32:04

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Уолтър Клейтън младши отбеляза 23 точки и поведе пет Gators с двуцифрено число, докато шестият поставен Флорида победи No 19 Алабама 102-88 петък вечер на четвъртфиналите на турнира на Югоизточната конференция.

Със загуби от шампиона от редовния сезон Тенеси и поставения под номер 2 Кентъки по-рано в петък, това бе първият път, когато първите трима поставени на SEC всички загубиха първите си турнири от 1983 г. насам. Този турнир се игра в Бирмингам, Алабама и Джорджия спечели титлата и стигна до Финалната четворка.

Зион Пулин добави 19 точки, Тайрийс Самюел с 18, Алекс Кондън с 12 и Уил Ричард с 10 за Флорида (23-10). Gators ще се изправят срещу поставения под номер 7 Texas A&M, победил с 97-87 над деветия Кентъки, на полуфиналите в събота.

Алабама (21-11) влезе, след като спечели титлата от редовния сезон на SEC и турнирен шампионат две от последните три години под ръководството на треньора Нейт Оутс. Сега Crimson Tide се прибират рано, за да започнат да се подготвят за обявяването на турнирната група на NCAA в неделя.

Марк Сиърс поведе Алабама с 22 точки. Арън Естрада добави 17, Ник Прингъл завърши с 12, а Грант Нелсън имаше 11.

Crimson Tide отбеляза първите осем точки. Флорида изравни на 17 и отново на 31. След това Gators овладяха контрола с 21-2, за да завършат полувремето и да поведат с 48-33 в съблекалнята. Те започнаха второто полувреме оттам, откъдето спряха, отбелязвайки първите четири точки.

Флорида водеше с цели 82-58 по пътя си към отбелязване на 100 точки срещу Алабама за втори пореден мач между отборите.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Флорида: Gators се разделиха по време на редовния сезон с Алабама, като загубиха с 98-93 след продължения на пътя и спечелиха със 105-87 в Гейнсвил. Gators се класираха за четвъртфиналите с победа с 85-80 над Джорджия в първия кръг. ... Те имаха голямо предимство на линията за наказателни удари, сваляйки 31 от 36 в сравнение с 16 от 23 за Алабама.

Алабама: Oats сега е 7-2 в турнирните игри на SEC. Той подписа удължаване, което ще бъде отнесено до Съвета на регентите следващата седмица.

Флорида загуби от Тексас A&M с 67-66 по време на редовния сезон.